Pomysł na wakacje z dzieckiem

Wakacje, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem, zbliżają się wielkimi krokami. To czas, kiedy odpoczywamy od obowiązków, nie tylko szkolnych, ale również okazja do poznawania ciekawych miejsc, dobrej zabawy i niezapomnianej przygody. W Krasiejowie czeka na Was moc atrakcji, która z pewnością sprawi, że po kilkutygodniowym czasie spędzonym w domu będziecie się fantastycznie bawić.

Jakie atrakcje czekają na Was w Parku Nauki i Rozrywki?

Zobaczcie sami!

Wizyta w Krasiejowie to przede wszystkim fantastyczna przygoda, która pozwala nam przenieść się w czasie do początków naszej planety Ziemi.

Jesteście gotowi?

Zaczynamy!

Tunel Czasu – to najdłuższe na świecie kino na kółkach, Kapsuła Czasu zabiera nas prawie 14 miliardów lat wstecz! Cofamy się do początków Wszechświata i po kolei poznajemy losy naszej planety i ewolucji organizmów. Zatrzymujemy się przy wielkiej katastrofie, jaka miała miejsce około 230 milionów lat temu.

JuraPark – ścieżka dydaktyczna – hmm, to takie trochę prehistoryczne zoo, podczas spaceru na ścieżce o długości 1,5 km poznajemy wymarłe gady i płazy, głównie dinozaury, które niegdyś opanowały lądy, wody i przestworza. Wszystkie modele, a jest ich ponad 200, są naturalnej wielkości i wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły. Największy z nich, amficelias, mierzy ponad 60 metrów długości. Nie zapomnijcie zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia z tym gigantem 🙂 A dla dociekliwych polecamy audioprzewodnik, który zabierze Was w tę niezwykłą podróż w fascynujący świat dinozaurów (dostępny przy wejściu do JuraParku).

Pawilon Paleontologiczny i czynne wykopaliska – to część ścieżki spacerowej, ale uwaga to nasza największa perełka! Tak naprawdę od tego wszystko się zaczęło… W Krasiejowie bowiem, znaleziono skamieniałości sprzed 230 milionów lat!!! hmm.. granica błędu, którą przyjmujemy to raptem 5 milionów lat. Pestka. W Pawilonie stąpamy po szklanej podłodze, pod którą znajdują się setki kości niegdyś tu żyjących zwierząt. A wiecie, że w Krasiejowie odkryto najstarszego przodka dinozaurów? Silesaurus opolensis – jego rekonstrukcję szkieletu również możecie umieścić w pamiątkowym fotoalbumie 🙂 Zaraz za Pawilonem spotkacie niesamowitych ludzi – paleontologów, którzy właśnie na wakacje zjeżdżają do nas, jak do mekki, aby móc pracować przy wydobyciu ciągle ukrytych skarbów z ziemi. Jak Wam się poszczęści, sami będziecie mogli spróbować swoich sił na Warsztatch Młodego Paleontologa 🙂

Idziemy dalej.

Kolejnym miejscem jest Prehistoryczne Oceanarium – uwaga!!! niesforny rekin ciągle nie doczekał trenera, który by go oswoił 😉 Obiekt w kształcie muszli, w środku przypomina łódź podwodną kapitana Nemo, z której to w okularach 3D możemy podziwiać wymarły podwodny świat.

Jeżeli emocji ciągle nie dość, zapraszamy do Kina Emocji 5D – tutaj wszystkie Wasze zmysły będą pobudzone i czujne jak nigdy!

Ewolucja to niezwykły proces, który doprowadził do tego, że na świecie pojawiliśmy się my – Homo sapiens. Ale jak to się stało? Co takiego się wydarzyło? Czy od razu byliśmy tacy, jacy jesteśmy? I dokąd my tak naprawdę zmierzamy? Odpowiedzi na te nurtujące pytania znajdziecie w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka – niezwykłym interaktywnym muzeum o powstaniu naszego gatunku. Banałem byłoby zwiedzanie zwykłej ekspozycji, dlatego my Was zabieramy na prom kosmiczny, z pokładu, którego poznacie niezwykłe losy naszych przodków.

Dość zwiedzania, lecimy się bawić!

Jest co robić, czeka na Was olbrzymi plac zabaw, Parki Rozrywki, Małpi Gaj, Bajkowa Kraina Dinozaurów a w upalne dni gorąca plaża!

Kiedy zgłodniejecie zapraszamy na rodzinny obiad, kawę z deserem czy orzeźwiający napój 🙂 W punktach gastronomicznych, każdy znajdzie coś dla siebie.

A jeżeli planujecie wypad na kilka dni, to już ścielimy dla Was łóżka 😉 Na terenie naszego obiektu mamy bazę noclegową, z której możecie skorzystać. I uwaga! wybierając tę opcję, kupujecie bilet tylko raz a z atrakcji korzystacie przez wszystkie dni pobytu.

https://juraparkkrasiejow.pl/noclegi/

Ważna informacja! Kupując bilet kompleksowy wszystkie opisane atrakcje są już w cenie.

https://sklep.juraparkkrasiejow.pl/kategoria-produktu/bilety-kompleksowe/

Wybraliście już kierunek na wakacje? 

U nas nie ma nudy – gwarantujemy dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych!