Krasieje – zaginione plemię

Opowiedzieliśmy Wam już historie naszych dwóch postaci – Kraśki i Jurusia – pary dinozaurów, które najczęściej możecie spotkać w JuraParku Krasiejów. Mieszkają one w Krasiejowie już od dawna umilają Wam pobyt w naszym parku dinozaurów.

Jednak każdy rok przynosi coś nowego. U nas również. Całkiem niedawno zaczęli coraz śmielej eksplorować świat miejscowi „Jaskiniowcy”, jak zwykło się tu o nich mówić. Pewnie spotkaliście już dwóch rosłych i dość głośnych jegomościów oraz towarzyszącą im przedstawicielkę płci pięknej. To nowoodkryci mieszkańcy JuraParku w Krasiejów, a właściwie to mieszkańcy pradawnej osady – Krasieje – tak przynajmniej twierdzą.

Krasieje to zaginione plemię, które nie wiadomo dlaczego, miało możliwość obcować z dinozaurami. Intrygujące? Dla nas bardzo! Posługują się dość specyficznym „językiem”, wyglądem przypominają nieco Neanderltalczyków ze względu na charakterystyczną budowę i specyficzne odzienie – swoją drogą ciekawe jak przetrwają letnie upały w tych grubych futrach? Innym znowu przypominją oni bardziej Homo habilis, czyli człowieka zręcznego, ponieważ potrafili polować, a ich kobiety trudniły się zbieractwem. Kim byli naprawdę? Tego dokładnie jeszcze nie wiemy. Na razie pozostają oni dla nas dużą tajemnicą i „księgą”, którą należy „przeczytać”, aby poznać ich historię.

 

Nie będziemy tu snuć domysłów i ciągnąć niekończących się dywagacji. Jedno wiemy na pewno – nie bez powodu pojawiają się właśnie w Krasiejowie, sprawdzają, odkrywają, poznają otaczający ich teraz świat. Może historie o podróżach w czasie jednak są prawdziwe?

Jesteście ciekawi? My bardzo! I będziemy ich obserwować, stworzymy słownik ich mowy i zachowań, może nawet się „zaprzyjaźnimy”.

Do zobaczenia w JuraParku!