25-26 czerwca – II piknik archeologiczny

O tym, ze dinozaury są super, wie każde dziecko, a nawet i większość dorosłych. Ale czy wiemy jak fascynująca jest historia człowieka – jego ewolucji, dochodzenia do nowych zdolności, podejmowania prób ulepszania swojego otoczenia? Wiemy czym zajmuje się archeolog? Nie mylić oczywiście z paleontolog!

Po krótce wyjaśnimy Wam te i inne zagadnienia, przygotujemy na spotkanie z historią, ale inną niż można by się było spodziewać. W ostatni weekend czerwca (25-26.06) do JuraParku Krasiejów i Parku Ewolucji zjadą się fani: dino- i archeo-. Tak. W tych dniach trwać będzie u nas drugi Piknik Archeologiczny, pod hasłem: „Poznajmy naszych dalekich przodków”. Oczywiście, jak przystało na początek wakacji, możemy wybrać się do słonecznej Grecji czy Italii, by zgłębiać bogatą kulturę śródziemnomorską i cieszyć się piękną pogodą. Jednak jak wskazują prognozy pogody, w Krasiejowie koło Opola, również ma zaświecić słońce, ale z epoki kamienia.

Paleolityczna wioska stanie nieopodal Prehistorycznego Oceanarium.

W cieniu drzew poszukujcie zbudowanego z lekkich żerdzi i przykrytego zwierzęcymi skórami szałasu, gdzie swoje miejsce będzie miała grupa rekonstrukcyjna z rezerwatu archeologicznego Rydno (woj. świętokrzyskie). Nawiązując do odkryć wzdłuż rzeki Kamiennej, zaprezentują nam najnowsze trendy paleolitycznej mody dla pań i panów oraz obowiązujące kierunki w paleogarncarstwie. Zaś każdy dbający o figurę i kondycję musi koniecznie spróbować paleolitycznej diety. Wszak aby się ubrać i zjeść coś nie wegańskiego, w ówczesnych czasach trzeba było mieć nie lada kondycję, bo jedzenie biegało dość szybko i było bardzo zwinne.

Oczywiście to nie wszystko co dla Was przygotowaliśmy w tych dniach. Nie zabraknie również miejscowych „Jaskiniowców”, czyli Krasieji oraz warsztatów archeologicznych. O tych i innych atrakcjach powiemy więcej w kolejnych dniach. Dlatego warto śledzić nasze aktualności.

 

A kto jest bardzo ciekawy i już wie, że wtedy chce nas odwiedzić – zapraszamy do zakupu biletów online!

                     KUP BILET