Halloween w JuraParku Krasiejów

Halloween nie jest polską tradycją, jednak jest coraz popularniejsza w naszej kulturze i zyskuje coraz więcej sympatyków.

Tradycja tego wyjątkowego święta, obchodzonego przez plemiona celtyckie już ponad 2 tys. lat temu nawiązuje swoją tradycją do wierzeń ludowych i mistycznego końca lata. Ówcześni ludzie ten dzień, a właściwie noc, traktowali jako czas, kiedy zaciera się granica między światem żywych a umarłych.

Po części tradycja ta wróciła teraz ze zdwojona siłą. Wiele publikacji, filmów, jak również animacji dla dzieci odnosi się do tej wyjątkowej nocy. W JuraParku Krasiejów przy okazji Halloween również chcemy nawiązać do tej tradycji, załączając przy tym elementy lokalnej historii, nie zawsze oczywistej i wszystkim znanej.

KONIECZNIE ZAREZERWUJ CZAS I PRZYNIEŚ ZE SOBĄ DUŻO ODWAGI!:

18.00 – 21.00 – nocne zwiedzanie z upiorami do ostatniego odważnego,

20.00 i 21.00 – pokaz Fireshow (okolice fontanny)

18.00 – 21.00 – skorzystaj z halloweenowej gastronomii

  • dla wszystkich, którzy w tym dniu będą zwiedzać JuraPark w standardowych godzinach – specjalna promocja na bilet na Halloween -> dowiedz się więcej tel. 519 346 149

Patronem Medialnym Upiornego Halloween w JuraParku jest Radio Park

Dlaczego JuraPark w historycznym miejscu ?

halloween w Juraparku w Krasiejowie 3

JuraPark Krasiejów swoją lokalizację zawdzięcza przypadkowi – a właściwie pasji i ciekawości młodej osoby. Krzysztof Spałek w latach 80. i 90. ubiegłego wieku znajdował na terenie ówczesnego wyrobiska szczątki prehistorycznych gadów i płazów, bardzo dobrze zachowane w pokładach sprzed 230 mln lat. Jednak wydobycie w tym miejscu postępowało już wiele dziesięcioleci wcześniej.

W 1910 roku w południowo – wschodniej części Krasiejowa wybudowano cegielnię. Powstała ona na pokładzie gliny / iłu znajdującego się w obfitych pokładach płytko pod powierzchnią ziemi.

Przez wiele lat w zakładzie Johanna Gawlika wydobywano urobek i produkowano cegły. Prawdopodobnie przez nieszczęśliwy wypadek cegielnia spłonęła. Po kilkunastu latach wznowiono wydobycie tym razem dla cementowni w Strzelcach Opolskich. Prawdopodobnie działania ciężkiego sprzętu pracującego na wyrobisku odkryły pokłady kościonośne Krasiejowa.

Krasiejów halloween

Łącząc historyczne dzieje Krasiejowa z nadchodzącym świętem strachów – Halloween – zapraszamy wszystkich 29 października 2022 na straszną przygodę w dawnej kopalni. Będziecie mieli okazję zobaczyć, jak naprawdę mogło być na trenie dawnej cegielni po zmroku.

Sprawdź Regulamin Upiornego Zwiedzania