Cudem Być…!

cuda Polski 2023

Plebiscyt „Cuda Polski 2023” National Geographic Traveler – wystartował!

Redakcja National Geographic Traveler wspólnie z czytelnikami wybiera nowe „Cuda Polski 2023”. Przez trzy tygodnie użytkownicy z całej Polski będą głosować na najbardziej atrakcyjne, zaskakujące i warte odwiedzenia miejsca w każdym województwie – czytamy na łamach NG Traveler Polska

„Zależy nam na wpieraniu lokalnej turystyki i odkrywaniu ciekawych, często nieznanych miejsc w Polsce. Wspólnie z czytelnikami chcemy wytypować nietuzinkowe miejsca przyciągające ludzi, które zostaną uznane za nowe Cuda Polski 2023. Miejsca, które staną się inspiracją do ich odwiedzenia i zachętą do zboczenia z utartego szlaku.”

Na liście nominowanych do zaszczytnego tytułu znaleźliśmy się prawdopodobnie nie z powodu naszych walorów rozrywkowych jakich dostarcza pobyt w naszym obiekcie, ale ze względu na unikalność na skalę światową, jeżeli bierzemy pod uwagę walory edukacyjne i naukowe naszego parku. Na terenie JuraParku znajdują się doskonale zachowane szczątki prehistorycznych gadów i płazów sprzed blisko 230 mln lat!