Zamknij
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

I Ogólnopolski Zlot Dinofanów

9 lipca 2021 - 11 lipca 2021

W dniach 9 – 11 lipca w JuraParku czeka na Was fascynująca przygoda – I Ogólnopolski Zlot Dinofanów! W tych dniach staniecie się Podróżnikami w Czasie i razem z naszymi Gośćmi przeniesiecie się do wymarłego świata ery dinozaurów!

Przez kręte ścieżki świata wielkich gadów, przeprowadzą Was osoby związane z Polską Akademią Nauk oraz Uniwersytetem Opolskim: dr hab. Tomasz Sulej, prof. Elena Yazykova, dr Mateusz Antczak, dr Daniel Tyborowski, doktoranci: Jakub Kowalski, Piotr Janecki, Dawid Mazurek oraz popularyzator nauki Krzysztof Poznański. Będziecie mogli wziąć udział w wykopaliskach w Krasiejowie i poczuć się jak prawdziwi Indiana Jones! A w sobotni wieczór czeka Was wspólne ognisko z naszymi Gośćmi, którzy odpowiedzą na każde, nawet najbardziej nurtujące pytanie. Towarzyszyć nam będzie również mgr Maciej Ruciński, który jako 13 latek rozpoczął realizować swoją pasję i opowie, jak przebiegała Jego ścieżka od młodego Dinofana do naukowca 😊 O tajemniczy klimat zadba grupa bębniarzy z zespołem Etnochowa oraz pokaz Fire-show. W niedzielny poranek przeniesiecie się do paleolitycznej wioski, gdzie będzie można zobaczyć jak żyli nasi przodkowie sprzed kilkunastu tysięcy lat. Będzie można podpatrzyć jak wyglądał zwykły dzień ludzi pierwotnych, jak robili narzędzia, jak gotowali posiłki, szykowali swoje stroje.

Wydarzenie zostało objęte wyjątkowym patronatem merytorycznym RUN PAN (Rada Upowszechniania Nauki Polskiej Akademii Nauk) oraz patronatem Uniwersytetu Opolskiego, Europejskiego Centrum Paleontologii  i Instytutu Paleobiologii Muzeum Ewolucji PAN. Patronat medialny objęło Radio Tok FM, Naukowo TV oraz Dinozaury.com.

W ramach złotu, wszyscy Uczestnicy mają możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji Parku Nauki i Rozrywki w dniach 9 – 11 lipca.

Liczba osób ograniczona – 120. Bilety dostępne https://sklep.juraparkkrasiejow.pl/produkt/bilet-na-i-zlot-dinofanow-normalny/

Plan zlotu

 

Szczegóły

Początek:
9 lipca 2021
Koniec:
11 lipca 2021

Nasi partnerzy

pgi
Uniwersytet Opolski
JPS_logo
bkt_pomaranczowe
orot
pepsi-logo
hotel-bajka
Sprawdź pogodę