Klasy I-III

OFERTA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY I-III

JuraPark Krasiejów to obiekt zróżnicowany pod względem atrakcji i proponowanych aktywności. Zależy nam, by poprzez prowadzone warsztaty i lekcje zainspirować dzieci do samodzielnego odkrywania tajemnic świata. Nasi przewodnicy towarzysząc Państwu podczas zwiedzania JuraParku, dostosują przekazywane informacje do wieku grupy. Dołożą również wszelkich starań, by odpowiedzieć na liczne pytania padające ze strony dzieci. Podczas warsztatów pod opieką animatorów powstaną niepowtarzalne dzieła: kolorowe amonity, własnoręcznie złożony szkielet dinozaura czy paleolityczne malowidła.
Poniżej opisaliśmy sugerowane atrakcje dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy I-III). Możemy jednak modyfikować pakiety atrakcji według Państwa potrzeb.

Rozwiń poniższe listy aby uzyskać dostęp do kompletu informacji.

Jurapark – ścieżka dinozaurów

Ścieżka edukacyjna na świeżym powietrzu. JuraPark to spełnienie marzeń dla wszystkich fanów paleontologii i dziejów życia na Ziemi. W wieku przedszkolnym dzieci zaczynają przejawiać ogromne zainteresowanie prehistorycznymi stworzeniami, które często przeradza się w wieloletnią fascynację. Już paroletnie dzieci zaskakują ogromną wiedzą na temat dinozaurów i innych wymarłych zwierząt, znają ich skomplikowane nazwy i mnóstwo ciekawostek. W naszym JuraParku staną oko w oko z ponad setką realistycznych modeli dinozaurów wykonanych zgodnie z najnowszymi stanem wiedzy paleontologów. Przewodnicy w dostępny i ciekawy sposób przekażą informacje dotyczące prehistorii. Na ścieżce edukacyjnej znajdują się eksponaty, do których można dojść i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Więcej o JuraParku

Tunel czasu

Odbądź niezapomnianą podróż wehikułem czasu, cofnij się do momentu powstania wszechświata, Układu Słonecznego i Ziemi. Bądź świadkiem pojawienia się życia i jego wczesnej ewolucji, na długo przed pojawieniem się dinozaurów. Tę niesamowitą przygodę przeżyjesz podczas przejażdżki w najdłuższym mobilnym kinie w Polsce, dzięki wykorzystaniu efektów specjalnych i technologii 3D.

Więcej o Tunelu Czasu

Prehistoryczne oceanarium

Zanurz się w głębiny prehistorycznych mórz i podziwiaj sceny z życia prastarych wodnych stworzeń. Morza i oceany są kolebką życia i przez miliony lat zamieszkiwały je przeróżne, ogromne i często dziwaczne stworzenia. Dzięki technologii 3D wkrocz do ich świata i przeżyj niesamowite emocje w morskiej toni.

Więcej o Oceanarium

Pawilon paleontologiczny

Unikalne na skalę światową stanowisko paleontologiczne, gdzie można podziwiać ekspozycję „in situ” z oryginalnymi skamieniałościami prehistorycznych płazów i gadów z okresu Triasu. Pod twoimi stopami ujrzysz setki najprawdziwszych, skamieniałych kości liczących 225 milionów lat.

Więcej o Pawilonie

Park ewolucji

Jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie odbędziesz podróż w czasie na pokładzie promu kosmicznego. Na własne oczy zobaczysz moment zagłady dinozaurów a następnie przejdziesz śladami naszych przodków oraz poznasz historię i ewolucję rodzaju ludzkiego. Dzięki najnowszej, futurystycznej technologii poznasz zamierzchłą przeszłość.

Więcej o Parku Ewolucji

Parki rozrywki i plac zabaw

Miejsce dla małych i dużych poszukiwaczy przygód . Karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji dla wszystkich niezależnie od wieku.

Znajdziecie tu:

 • Huśtawki, bujaki i karuzele – przystosowane dla dzieci w każdym wieku
 • Zjeżdżalnie z elementami do wspinania – dzięki rozbudowanej konstrukcji ze zjeżdżalniami, dzieci mają możliwość sprawdzenia swoich sił we wspinaczce czy przechodzeniu przez przeszkody
 • Przeplotnie – piramida z lin, która pozwala na sprawne przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi poziomami wysokości.
 • „Kostka Rubika”- drewniano- metalowa konstrukcja do wspinania
 • „Odkop mnie”- miejsce w którym dzieci mogą odkryć ogromny szkielet dinozaura
 • Małpi Gaj
 • Bajkowa Kraina Dinozaurów
 • Rollercoaster
 • Statek Piracki
 • Duża Karuzela Łańcuchowa
 • Elektryczne samochody

Więcej o Parku Rozrywki

Chata Świętego Mikołaja

W grudniu Mikołaj wraz ze swoimi Dzielnymi Pomocnikami zatrzymali się na dłużej w Krasiejowie. Przygotowali dla Was ciekawe spotkania z animacjami, gorącą czekoladę a przede wszystkim cudowną, świąteczną atmosferę. Z kolei w zimowym kinie przeniesiecie się do Baśniowej Krainy Świątecznych Postaci. A może chcecie samodzielnie przygotować prezent dla swoich bliskich? Zapraszamy na kreatywne świąteczne warsztaty!

Więcej o Chacie Świętego Mikołaja

Zimowe dinozaury

Zwiedzanie ścieżki z dinozaurami w cudownej zimowej scenerii

Zajęcia edukacyjne obejmują tematykę zawartą w podstawie programowej stanowiąc zarazem jej poszerzenie. Dają możliwość zrealizowania treści programowych w zakresie następujących bloków: historia, przyroda, biologia i inne nauki o Ziemi. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem multimediów, eksponatów, modeli oraz w terenie. Nacisk położony został na metody aktywizujące i uczenie się przez doświadczenie. Celem jest pokazywanie nauki jako wyprawy w poszukiwaniu prawdy, a nie zbioru dogmatów podawanych do wierzenia.

1. Wędrówki przez Dzieje – Historia życia na naszej planecie od jego powstania do pojawienia się człowieka. Zajęcia przewidziane dla klas I – III. Podczas zajęć przewidziane są: pokaz prezentacji multimedialnej w sali kinowej i pokaz prawdziwych skamieniałości.

2. Kiedy smoki władały światem – Opowieść o dinozaurach, przedstawienie historii najsłynniejszych wymarłych zwierząt od ich pojawienia się na Ziemi po wielkie wymieranie. Zajęcia przewidziane dla klas I – III. Podczas zajęć przewidziane są: pokaz prezentacji multimedialnej w sali kinowej i pokaz prawdziwych skamieniałości.

3. Lodowcowe stwory – zajęcia dotyczące zwierząt z czasów Epoki Lodowcowej, przedstawienie świata przyrody z epoki plejstocenu. Zajęcia przewidziane dla klas I – III. Podczas zajęć przewidziane są: pokaz prezentacji multimedialnej w sali kinowej oraz prezentacja oryginalnych skamieniałości lodowcowej megafauny.

4. Skąd przyszedłeś człowieku? – zajęcia dotyczące ewolucji rodzaju ludzkiego i przedstawienie miejsca człowieka w świecie ożywionym. Zajęcia przewidziane dla klas I – III. Podczas zajęć przewidziane są: pokaz prezentacji multimedialnej w sali kinowej oraz oprowadzenie po ścieżce dydaktycznej w Pawilonie Nauki i Ewolucji Człowieka.

5. Spotkania przyrodnicze „Z przyrodą za pan-brat” – oprowadzenie po ścieżce przyrodniczej na terenie JuraParku w Krasiejowie. Podczas zajęć dzieci poznają miejscową faunę i florę, uczą się rozpoznawać tropy zwierząt, rozpoznawać otaczające nas gatunki oraz powiązania między nimi. Podczas tej fascynującej przygody dzieci poznają świat ożywiony otaczający nas wszystkich. 

6. Spotkania przyrodnicze „Cztery żywioły” – zajęcia terenowe na terenie JuraParku w Krasiejowie, ze szczególnym uwzględnieniem poszczególnych żywiołów. Podczas zajęć dzieci poznają elementy przyrody ożywionej i nieożywionej  powiązane z ogniem, powietrzem, wodą i ziemią. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się poznawać kierunki świata, czytać mapy i poznają procesy zachodzące w środowisku.

Wszystkie lekcje są prowadzane przez wykwalifikowanych i doświadczonych paleontologów oraz przyrodników. Poziom przekazywanych informacji jest dostosowany do wieku uczestników. Wiedza jest przedstawiana w sposób przyjemny, wesoły i interesujący a lekcje odbywają się w miłej atmosferze. Lekcje można połączyć z warsztatami o tej samej tematyce

1. Warsztaty plastyczne
Rysowanie ilustracji prehistorycznych stworzeń pod okiem paleoartystów wraz z opowieściami. Podczas zajęć dzieci uczą się rysować wymarłe stworzenia poznając przy tym ciekawostki z ich życia.

2. Warsztaty paleontologiczne – preparowanie z miękkiego gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura. Podczas zajęć dzieci dowiadują się podstawowych zagadnień dotyczących pracy paleontologa. Szkielet dinozaura zabierają na pamiątkę.

3. Terenowe warsztaty paleontologiczne – wycieczka na stanowisko dokumentacyjne Trias z wykwalifikowanymi paleontologami. Podczas zajęć dzieci poznają arkana prac poszukiwawczych, mogą skorzystać z unikalnej okazji i poszukać skamieniałości prehistorycznych stworzeń.

4. Warsztaty sztuki prehistorycznej – tworzenie malowideł paleolitycznych wzorowanych na sztuce praludzi z wykorzystaniem prastarych technik. W imitacji jaskini dzieci tworzą malunki na ścianach, poznając jednocześnie historię rodzaju ludzkiego. Tematyką malowideł są sceny z codziennego życia jaskiniowców.

5. Warsztaty doświadczalne z suchym lodem – podczas zajęć uczestnicy dowiadują się czym jest suchy lód i do czego służy. Uczniowie poznają właściwości fizyczne suchego lodu, zapoznają się czym jest sublimacja, jak napompować balonik bez użycia ust. Wyjaśniamy jak zgasić świeczkę za pomocą suchego lodu. Wspólnie prowadzimy zajęcia eksperymentalno – manualne.

 • Bilet Kompleksowy – 55 zł./os. (Park Ewolucji Człowieka, JuraPark, Tunel Czasu, Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Park Rozrywki, Plac Zabaw, Kino Emocji 5D)
 • Bilet JuraPark – 38 zł./os. (JuraPark, Tunel Czasu, Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Park Rozrywki, Plac Zabaw)
 • Bilet PNiEC – 28 zł./os. (Park Nauki i Ewolucji Człowieka)
 • Przewodnik – 3 zł./os.
  ◦ grupy poniżej 15 osób – 45 zł/grupa
 • Warsztaty – 15 zł/os.
 • Lekcja – 15 zł/os.
 • Kino 5D – 10 zł/os.

MENU DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

 • I danie (zupa dnia) – 7 zł/os.
 • II danie (filet drobiowy/rybny + frytki + surówka + woda) – 22 zł/os.
 • II danie (pierogi + woda) – 14 zł/os.
 • Zestaw I (zupa +II danie filet) – 27 zł/os.
 • Ognisko/grill (kiełbaska + pieczywo + sosy + woda)– 10 zł/os.
 • Frytki duże – 8,5 zł/os.
 • Frytki małe – 7,5 zł/os.

Wymagana wcześniejsza rezerwacja.
Jednakowy zestaw obiadowy dla całej grupy.
Na 10ro dzieci – 1 opiekun korzysta z bezpłatnego posiłku.