Wycieczki dla Przedszkolaków

Atrakcje dla grup przedszkolnych

JuraPark Krasiejów to obiekt przyjazny dla małych dzieci. Nasi przewodnicy szybko nawiązują kontakt z najmłodszymi gośćmi, a towarzysząc Państwu podczas zwiedzania JuraParku dostosowują przekazywane informacje do wieku dzieci. Z przyjemnością odpowiedzą również na każde pytanie od dociekliwych maluchów. Podczas warsztatów kreatywnych pod okiem animatorów powstaną niepowtarzalne dzieła –  własnoręcznie wykonane pamiątki z JuraParku.

Poniżej opisaliśmy sugerowane atrakcje dla dzieci w wieku przedszkolnym. Możemy jednak modyfikować pakiety atrakcji według Państwa potrzeb.

Jurapark – ścieżka dinozaurów

Ścieżka edukacyjna na świeżym powietrzu. JuraPark to spełnienie marzeń dla wszystkich fanów paleontologii i dziejów życia na Ziemi. W wieku przedszkolnym dzieci zaczynają przejawiać ogromne zainteresowanie prehistorycznymi stworzeniami, które często przeradza się w wieloletnią fascynację. Już paroletnie dzieci zaskakują ogromną wiedzą na temat dinozaurów i innych wymarłych zwierząt, znają ich skomplikowane nazwy i mnóstwo ciekawostek. W naszym JuraParku staną oko w oko z ponad setką realistycznych modeli dinozaurów wykonanych zgodnie z najnowszymi stanem wiedzy paleontologów. Przewodnicy w dostępny i ciekawy sposób przekażą informacje dotyczące prehistorii. Na ścieżce edukacyjnej znajdują się eksponaty, do których można dojść i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Więcej o JuraParku

Tunel czasu

Odbądź niezapomnianą podróż wehikułem czasu, cofnij się do momentu powstania wszechświata, Układu Słonecznego i Ziemi. Bądź świadkiem pojawienia się życia i jego wczesnej ewolucji, na długo przed pojawieniem się dinozaurów. Tę niesamowitą przygodę przeżyjesz podczas przejażdżki w najdłuższym mobilnym kinie w Polsce, dzięki wykorzystaniu efektów specjalnych i technologii 3D.

Więcej o Tunelu Czasu

Prehistoryczne oceanarium

Zanurz się w głębiny prehistorycznych mórz i podziwiaj sceny z życia prastarych wodnych stworzeń. Morza i oceany są kolebką życia i przez miliony lat zamieszkiwały je przeróżne, ogromne i często dziwaczne stworzenia. Dzięki technologii 3D wkrocz do ich świata i przeżyj niesamowite emocje w morskiej toni.

Więcej o Oceanarium

Pawilon paleontologiczny

Unikalne na skalę światową stanowisko paleontologiczne, gdzie można podziwiać ekspozycję „in situ” z oryginalnymi skamieniałościami prehistorycznych płazów i gadów z okresu Triasu. Pod twoimi stopami ujrzysz setki najprawdziwszych, skamieniałych kości liczących 225 milionów lat.

Więcej o Pawilonie

Park ewolucji

Jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie odbędziesz podróż w czasie na pokładzie promu kosmicznego. Na własne oczy zobaczysz moment zagłady dinozaurów a następnie przejdziesz śladami naszych przodków oraz poznasz historię i ewolucję rodzaju ludzkiego. Dzięki najnowszej, futurystycznej technologii poznasz zamierzchłą przeszłość.

Więcej o Parku Ewolucji

Parki rozrywki i plac zabaw

Miejsce dla małych i dużych poszukiwaczy przygód . Karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji dla wszystkich niezależnie od wieku.

Znajdziecie tu:

 • Huśtawki, bujaki i karuzele – przystosowane dla dzieci w każdym wieku
 • Zjeżdżalnie z elementami do wspinania – dzięki rozbudowanej konstrukcji ze zjeżdżalniami, dzieci mają możliwość sprawdzenia swoich sił we wspinaczce czy przechodzeniu przez przeszkody
 • Przeplotnie – piramida z lin, która pozwala na sprawne przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi poziomami wysokości.
 • „Kostka Rubika”- drewniano- metalowa konstrukcja do wspinania
 • „Odkop mnie”- miejsce w którym dzieci mogą odkryć ogromny szkielet dinozaura
 • Małpi Gaj
 • Bajkowa Kraina Dinozaurów
 • Rollercoaster
 • Statek Piracki
 • Duża Karuzela Łańcuchowa
 • Elektryczne samochody

Więcej o Parku Rozrywki

Chata Świętego Mikołaja

W grudniu Mikołaj wraz ze swoimi Dzielnymi Pomocnikami zatrzymali się na dłużej w Krasiejowie. Przygotowali dla Was ciekawe spotkania z animacjami, gorącą czekoladę a przede wszystkim cudowną, świąteczną atmosferę. Z kolei w zimowym kinie przeniesiecie się do Baśniowej Krainy Świątecznych Postaci. A może chcecie samodzielnie przygotować prezent dla swoich bliskich? Zapraszamy na kreatywne świąteczne warsztaty!

Więcej o Chacie Świętego Mikołaja

Zimowe dinozaury

Zwiedzanie ścieżki z dinozaurami w cudownej zimowej scenerii

Zajęcia edukacyjne obejmują tematykę zawartą w podstawie programowej stanowiąc zarazem jej poszerzenie. Dają możliwość zrealizowania treści programowych w zakresie następujących bloków: historia, przyroda, biologia i inne nauki o Ziemi. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem multimediów, eksponatów, modeli oraz w terenie. Nacisk położony został na metody aktywizujące i uczenie się przez doświadczenie. Celem jest pokazywanie nauki jako wyprawy w poszukiwaniu prawdy, a nie zbioru dogmatów podawanych do wierzenia.

Czas trwania – 45 minut

1. Wędrówki przez Dzieje – Historia życia na naszej planecie od jego powstania do pojawienia się człowieka. Zajęcia przewidziane dla klas I – III. Podczas zajęć przewidziane są: pokaz prezentacji multimedialnej w sali kinowej i pokaz prawdziwych skamieniałości.

2. Kiedy smoki władały światem – Opowieść o dinozaurach, przedstawienie historii najsłynniejszych wymarłych zwierząt od ich pojawienia się na Ziemi po wielkie wymieranie. Zajęcia przewidziane dla klas I – III. Podczas zajęć przewidziane są: pokaz prezentacji multimedialnej w sali kinowej i pokaz prawdziwych skamieniałości.

3. Lodowcowe stwory – zajęcia dotyczące zwierząt z czasów Epoki Lodowcowej, przedstawienie świata przyrody z epoki plejstocenu. Zajęcia przewidziane dla klas I – III. Podczas zajęć przewidziane są: pokaz prezentacji multimedialnej w sali kinowej oraz prezentacja oryginalnych skamieniałości lodowcowej megafauny.

4. Skąd przyszedłeś człowieku? – zajęcia dotyczące ewolucji rodzaju ludzkiego i przedstawienie miejsca człowieka w świecie ożywionym. Zajęcia przewidziane dla klas I – III. Podczas zajęć przewidziane są: pokaz prezentacji multimedialnej w sali kinowej oraz oprowadzenie po ścieżce dydaktycznej w Pawilonie Nauki i Ewolucji Człowieka.

5. Przygody w skamieniałym świecie – zajęcia ukazujące jak na przestrzeni milionów lat zmieniał się wygląd obszaru, który stał się Polską.  Przedstawiamy wygląd naszej części świata w poszczególnych epokach oraz prezentujemy skamieniałości, które zostały znalezione na terenie naszego kraju.  Podczas zajęć przewidziane są: pokaz prezentacji multimedialnej w sali kinowej oraz oprowadzenie po ścieżce dydaktycznej w Pawilonie Nauki i Ewolucji Człowieka.

Wszystkie lekcje są prowadzane przez wykwalifikowanych i doświadczonych paleontologów oraz przyrodników. Poziom przekazywanych informacji jest dostosowany do wieku uczestników. Wiedza jest przedstawiana w sposób przyjemny, wesoły i interesujący a lekcje odbywają się w miłej atmosferze. Lekcje można połączyć z warsztatami o tej samej tematyce.

Czas trwania – 45 minut

1. Warsztaty plastyczne – malowanie farbkami gipsowych figurek dinozaurów lub amonitów. Uczestnicy zajęć mogą zabrać swoje prace.

2. Warsztaty paleontologiczno – plastyczne – tworzenie rekonstrukcji  wymarłych stworzeń pod okiem paleontologów. Podczas zajęć dzieci własnoręcznie wykonują szkielety dinozaurów poznając przy tym ciekawostki z ich życia.

3. Warsztaty paleontologiczne – preparowanie plastikowych szkieletów dinozaurów zalanych w gipsowych blokach. Podczas zajęć dzieci poznają techniki pracy paleontologów.

4. Warsztaty mydlarskie – tworzenie pachnących i kolorowych mydełek w najróżniejszych kształtach. Uczestnicy sami wybierają walory swoich wyrobów. Przy okazji poznają historię wynalezienia mydła oraz zasady jego działania.

Przeznaczone są dla uczniów wszystkich typów szkół, odbywają się na terenie JuraParku i wykorzystują unikalne walory przyrodnicze obiektu. Wszystkie zajęcia są prowadzane przez wykwalifikowanych i doświadczonych paleontologów oraz przyrodników. Poziom przekazywanych informacji jest dostosowany do wieku uczestników. Wiedza jest przedstawiana w sposób przyjemny, wesoły i interesujący a lekcje odbywają się w miłej atmosferze.

Czas trwania 45 – 60 minut.

1. Terenowe warsztaty paleontologiczne – wycieczka na stanowisko dokumentacyjne Trias z wykwalifikowanymi paleontologami. Podczas zajęć dzieci poznają arkana prac poszukiwawczych, mogą skorzystać z unikalnej okazji i poszukać skamieniałości prehistorycznych stworzeń na terenie wykopalisk.

2. „Z przyrodą za pan-brat” – oprowadzenie po ścieżce przyrodniczej na terenie JuraParku w Krasiejowie. Podczas zajęć dzieci poznają miejscową faunę i florę, uczą się rozpoznawać tropy zwierząt, rozpoznawać otaczające nas gatunki oraz powiązania między nimi. Podczas tej fascynującej przygody dzieci poznają świat ożywiony otaczający nas wszystkich. 

3. „Cztery żywioły” – do wyboru: ogień, woda, powietrze, ziemia.

Zajęcia terenowe na terenie JuraParku w Krasiejowie, ze szczególnym uwzględnieniem poszczególnych żywiołów. Podczas zajęć dzieci poznają elementy przyrody ożywionej i nieożywionej  powiązane z ogniem, powietrzem, wodą i ziemią. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się poznawać kierunki świata, czytać mapy i poznają procesy zachodzące w środowisku i wiele innych zagadnień.

 • Bilet Kompleksowy – 59 zł./os. (Park Ewolucji Człowieka, JuraPark, Tunel Czasu, Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Park Rozrywki, Plac Zabaw, Kino Emocji 5D)
 • Bilet JuraPark – 43 zł./os. (JuraPark, Tunel Czasu, Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Park Rozrywki, Plac Zabaw)
 • Bilet PNiEC – 30 zł./os. (Park Nauki i Ewolucji Człowieka)
 • Przewodnik – 3 zł./os.
  ◦ grupy poniżej 15 osób – 45 zł/grupa
 • Warsztaty – 15 zł/os.
 • Lekcja – 15 zł/os.
 • Kino 5D – 13 zł/os.

MENU DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

 • I danie (zupa dnia) – 8 zł/os.
 • II danie (filet drobiowy/rybny + frytki + surówka) – 25 zł/os.
 • II danie (pierogi) – 19 zł/os.
 • Zestaw I (zupa + II danie filet) – 33 zł/os.
 • Zestaw II (zupa + II danie pierogi) – 27 zł/os.

Wymagana wcześniejsza rezerwacja.
Jednakowy zestaw obiadowy dla całej grupy.
Na 10ro dzieci – 1 opiekun korzysta z bezpłatnego posiłku.

Wycieczki dla przedszkolaków — niezapomniana atrakcja dzieciństwa

Na pewno każdy dorosły pamięta jedną lub dwie wycieczki z okresu dzieciństwa, które miały dla nich szczególne znaczenie! Podróżowanie z grupą przedszkolną czy rodzicami, to okazja do zacieśniania więzi, zobaczenia świata i zdobycia informacji, które przydadzą się później w szkole i w dorosłym życiu.

Poza murami nawet najbardziej kochanego przedszkola dzieci mogą odkryć swoje pasje, rozwijać zainteresowania, swobodnie dzielić się spostrzeżeniami i przeżyciami z rówieśnikami, opiekunami czy rodzicami.

Wycieczka to dla przedszkolaka także okazja do spaceru na świeżym powietrzu i beztroskie i beztroskiej zabawy na placu zabaw. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja pociecha lub grupa przedszkolna będzie relacjonować wyjazd z wypiekami na twarzy, wybierzcie się do JuraPark Krasiejów!

JuraPark Krasiejów — idealne miejsce na wycieczkę z małymi dziećmi

Prehistoryczne stwory, wielkie gady z kłami i pazurami oraz latające niczym smoki zwierzaki fascynują dzieci od najmłodszych lat. Spacer po JuraParku Krasiejów to rozrywka połączona z lekcją biologii, geografii i historii. Miejsce zostało zaprojektowane tak, by było przyjazne małym dzieciom. Rozwija kreatywność, umożliwia podziwianie dinozaurów, które zostały  Wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Dzięki olbrzymim modelom dzieci mogą przenieść się do czasów, w których ludzkość jeszcze nie istniała. Spacerom po parku towarzyszą także przewodnicy, dla których przekazywanie wiedzy dzieciom przynosi tyle samo radości, co maluchom słuchanie o dinozaurach. Oprowadzający odpowiedzą na wszystkie, nawet najbardziej kreatywne pytania i zorganizują dzieciom czas tak, by nawet przez chwilę się nie nudziły!