Wycieczki szkolne 2-dniowe - JuraPark Krasiejów

Wycieczki szkolne 2-dniowe

Szkoły powstały oczywiście po to, żeby w ich murach uczyli się młodzi ludzie. Dlatego przede wszystkim instytucja ta kojarzy się z nauką. Ale nie tylko, bo przecież uczniowie zawierają ze sobą znajomości, nieraz dość głębokie i rozmawiają na przerwach, poznając się wzajemnie. Poza tym niektóre zajęcia czy lekcje mają nieco inny charakter. Odbywają się bowiem nie w klasie, lecz gdzieś indziej, na przykład na świeżym powietrzu. Pozwala to przemóc monotonię i przeciwstawić się codziennej rutynie.

Rok szkolny urozmaicają wycieczki. Ciekawe są te 2-dniowe, bowiem uczniowie spędzają noc poza domem, uczą się samodzielności, a także mają więcej okazji, żeby spędzić z koleżankami, kolegami i opiekunami czas. I wszyscy poznają swoją nieco inną, bo bardziej prywatną stronę. Służy to zacieśnieniu więzi – co nazywamy integracją.

Wycieczki szkolne nie są, rzecz jasna, pozbawione walorów edukacyjnych. Jednak zdobywana wiedza nie jest książkowa i nie bazuje na nużącym zapamiętywaniu faktów. Przyswajana jest bardziej naturalnie – bo podczas angażujących zajęć, nieraz pobudzających do zdrowej rywalizacji zadań i konkurencji.

Wszystkie wymienione cele, a także wiele innych, zrealizuje się w naszym JuraParku. Przygotowaliśmy bowiem dla uczniów atrakcje dostosowane do ich zainteresowań oraz możliwości poznawczych. Odwiedzający mają do dyspozycji wiele interesujących miejsc. Uwagę przyciągają między innymi realistycznie odtworzone modele dinozaurów oraz innych stworzeń. Odwiedzając zaś oceanarium, zobaczy się wymarłe stworzenia wodne, które niegdyś zasiedlały tutejsze akweny.

 

ORGANIZUJEMY

Kamera na żywo