Wycieczki szkolne 3-dniowe - JuraPark Krasiejów

Wycieczki szkolne 3-dniowe

Szkoła nie musi się kojarzyć wyłącznie ze żmudną nauką w klasach i odrabianiem lekcji w domu. Przecież w jej obrębie zawierane są cenne przyjaźnie. Poza tym niektórzy nauczyciele potrafią zaszczepić w uczniach pasje i pociąg do wiedzy. Zresztą nie wszystkie lekcje i zajęcia przeprowadzane są w murach szkoły, a również poza nimi, nieraz całkiem daleko. Pozwala to nieco odsapnąć zarówno dzieciom i młodzieży, jak i nauczycielom.

Właśnie temu służą wycieczki szkolne. Podczas nich klasy i opiekunowie integrują się, bliżej siebie poznając. Jest to widoczne szczególnie podczas dłuższych wycieczek szkolnych – trwających trzy dni. Kiedy wypełni się je różnorodnymi aktywnościami (zwykle na świeżym powietrzu), wtedy przebiegają szybko i miło się o nich opowiada, także po wielu latach.

Trzydniowe wycieczki szkolne spełniają wiele funkcji. Wspomnieliśmy już o integracyjnej czy rekreacyjnej. Poza tym młodzi turyści poznają koloryt ojczystych stron, których wcześniej – jak to często bywa – w ogóle nie znali. Wówczas takie wyjazdy realizują jej krajoznawczo-przyrodnicze cele.

Tego wszystkiego wycieczki szkolne uświadczą w naszym JuraParku położonym w Krasiejowie pod Opolem. Czeka bowiem na nie moc atrakcji. Uczniowie, przy pomocy przewodników dowiedzą się wielu ciekawych informacji na temat wymarłych gadów, płazów oraz innych stworzeń (podanych w taki sposób, by odpowiadały zdolnościom poznawczym odwiedzającyh).
W trzy dni można odwiedzić wiele obiektów: Pawilon Paleontologiczny, Muzeum Ewolucji, Tunel Czasy, Kino 5D czy chociażby teren wykopalisk, na którym to dokonano wielu elektryzujących odkryć.

 

ORGANIZUJEMY

Kamera na żywo