Zielona Szkoła na Opolskie – JuraPark Krasiejów | Zielona Szkoła 2020

Zielone szkoły

Zielone szkoły mają już bogatą tradycję. Organizowane są od lat i cały czas cieszą się popularnością zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. I jedni, i drudzy cieszą się z myślą o zmianie, jaką ze sobąchuj niesie taka wycieczka. Monotonia szkolna zostaje przełamana. Poza letnimi wakacjami i feriami zimowymi potrzebny jest krótki okres, kiedy dzieci wraz z pedagogami opuszczają na kilka dni szkolne mury. Równocześnie nie zostaje zakłócony tryb nauczania. Zielona szkoła przecież cały czas jest szkołą. Tylko że trochę inną, jak gdyby nieco ciekawszą i wyzwalającą w dzieciach więcej kreatywności.

W ciągu kilku dni wycieczkowicze spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, dzięki czemu rozwijają się w sposób kompleksowy – wyostrzając wszystkie zmysły oraz ucząc się, jak z nich korzystać. Z drugiej strony – dzieci odwiedzają także rozmaite obiekty zamknięte, podziwiając przeróżne kolekcje. Choćby te, które mieszczą się w krasiejowski JuraParku, których jest – multum.

Podczas zielonej szkoły w młodych podróżnikach zaszczepiane są pasje, jak na przykład umiłowanie przyrody, zaciekawienie kulturowo-przyrodniczą spuścizną regionu i chęć jej pielęgnowania.

UCZYMY BAWIĄC, BAWIMY UCZĄC!

Zielona szkoła – oferta

Zapraszamy do wzięcia udziału w kilkudniowym pobycie na terenie naszego obiektu. Czas oraz program wycieczki ustalamy indywidualnie według potrzeb i możliwości grupy. Dysponujemy zapleczem rekreacyjnym, gastronomicznym oraz bazą noclegową wyposażoną w 50 miejsc. Poniżej znajduje się przykładowy plan pobytu 3 – dniowego.

Przykładowy plan pobytu
3-dniowego

Dzień 1

13:00 Zakwaterowanie
13:30 Obiad
14:00 Tunel Czasu
14:30 Pawilon Paleontologiczny
15:00 Park rozrywki
18:00 Kolacja
 
 
 

Dzień 2

8:30 Śniadanie
9:30 Ścieżka edukacyjna
11:30 Czas wolny
13:00 Obiad
14:00 Warsztaty
15:00 Czas wolny
16:30 Kino 5D
18:00 Kolacja
19:00 Plac zabaw

Dzień 3

8:30 Śniadanie
9:30 Park Ewolucji Człowieka
11:00 Lekcja muzealna
11:45 Kino
12:15 Plac zabaw
13:30 Obiad
 
 
 
Pobyt 2 dniowy
Koszt pobytu
275.00 zł
OSOBA ZAPYTAJ O OFERTĘ
Pobyt 3 dniowy
Koszt pobytu
330.00 zł
OSOBA ZAPYTAJ O OFERTĘ
Pobyt 5 dniowy
Koszt pobytu
500.00 zł
OSOBA ZAPYTAJ O OFERTĘ

Formy spędzania wolnego
czasu

Grupa może spędzać czas wolny na terenie Juraparku, poruszając się po nim swobodnie. Jeżeli grupa będzie nocowała na terenie Parku Nauki i Rozrywki, przez cały okres pobytu może bezpłatnie wchodzić na teren Parku (na ścieżkę z dinozaurami, do Pawilonu Paleontologicznego, Prehistorycznego Oceanarium, korzystać z placu zabaw, Małpiego Gaju i urządzeń znajdujacych się na Parku Rozrywki).

Dodatkowo do dyspozycji grupy pozostaje:

  • Boisko do gry w piłkę nożną – znajduje się w przy obiekcie noclegowym
  • Sala zabaw z grami planszowymi

Na życzenie opiekuna, możemy zorganizować:

  • Zabawę z karaoke czy dyskotekę dla grupy – na terenie obiektu noclegowego
  • Zabawy z animatorami

Tematy lekcji