• Deutsch
  • English
Zadzwoń+48 77 46 54 800
Park ewolucji

Poznaj swoich przodków w cyfrowym Parku Ewolucji.

Przekraczając próg Parku Nauki i Ewolucji Człowieka decydujecie się na  uczestniczenie w niezwykłym zdarzeniu. Wplączemy Was w zawiłe losy Świata. Staniecie się świadkami fascynujących przemian i dołączycie do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów! A Wasza przygoda zacznie się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone. Niemalże… bo przecież trwa nadal.

Pierwsze co Was zaintryguje to futurystyczny wygląd budynku. Gdy tam wejdziecie wszystko stanie się jasne – to przecież hangar doków kosmicznych, skąd regularnie będą odchodziły statki transportujące Was na orbitę wokółziemską. Zdradzimy Wam pewną tajemnicę; dzięki naszej nowej tajemnej technologii przeniesiemy Was nie tylko w przestrzeni ale także i w czasie.

Technologia cyfrowa i rzeczywistość fizyczna zmieszane tutaj są w takim stopniu, że będziecie mieli trudność w ich odróżnieniu. Czasem może aż zakręcić się w głowie Przygotujcie się na sporą masę doznań i zastrzyk ogromnej wiedzy o nas samych. O tym jak staliśmy się ludźmi.

 

Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji wyposażymy Was w specjalny sprzęt. Wszyscy temponauci są przez nas traktowani jako goście specjalni i mogą liczyć na indywidualnego wirtualnego przewodnika. Ułatwi on Wam poruszanie się po obiekcie i zachęci do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniach. Staniecie się częścią scenariusza filmowego.

I ETAP podróży – hol główny – poczekalnia.

W dzisiejszych czasach ruch w przestrzeni kosmicznej jest już bardzo duży, nie zapomnijcie więc zarezerwować sobie wejścia na swój prom. Inaczej może zdarzyć się, że będziecie musieli poczekać. Z pewnością nie pozwolimy Wam się nudzić. Zabawy z udziałem wirtualnej rzeczywistości, gry i animacje to niespodzianki na które możecie liczyć. Jest tego dużo ale nie przejmujcie się. Jeżeli nie zdążycie skorzystać z wszystkiego przed odlotem, zawsze możecie tu wrócić.

II ETAP podróży – prom kosmiczny

Usiądźcie wygodnie i rozkoszujcie się Waszym pierwszym lotem w Kosmos. Przez wizjery promu zobaczycie oddalający się dok, aż do osiągnięcia orbity wokółziemskiej. To ważny moment, właśnie wtedy przeniesiecie się w czasie o miliony lat. Następnie zadokujecie do stacji orbitalnej – wehikułu czasu . Wszystko, co najlepsze dopiero przed wami.

III Etap podróży – wehikuł czasu

Znajdując się w wehikule czasu starajcie się przestrzegać reguł zapewniających synchronizację w czasie i komfort zwiedzania. Pilnujcie swoich przewodników inaczej możecie zostać zapętleni w czasie na zawsze.

Wystawa Świadectwa Ewolucji

To uzupełnienie ścieżki edukacyjnej mającej na celu przedstawienie problemu naszego pochodzenia. Dowiecie się czym jest ewolucja, obejrzycie niezwykłą galerię małp i małpiatek, a także przodków człowieka.

 

 

Przygotowaliśmy dla Was również inne ekspozycje.

Ekspozycja –„Człowiek z lodowca” – Oetzi – spotkacie się z najstarszą na świecie ludzką mumią.

Ekspozycja „Rozwój naczyń” – dowiecie się jak rozwijały się najważniejsze sprzęty w naszych gospodarstwach domowych.

Ekspozycja „Rozwój pisma” – dowiecie się jak ludzie w dawnych czasach zapisywali informacje.

Ekspozycja „Grobowiec” – tu spotkacie się z czymś naprawdę niezwykłym. Przedstawimy Wam rekonstrukcję grobu książęcego pochodzącego z czasów kultury przeworskiej.

 

Ekspozycja „Rozwój narzędzi” – poznacie jak powstało jedno z najważniejszych narzędzi człowieka – nóż, od tych najbardziej prymitywnych aż do współczesnych.

Ekspozycja „Wszyscy jesteśmy braćmi”
Na deser proponujemy Wam wystawę interaktywną, która pokaże Wam, że jesteście blisko spokrewnieni z przyjaciółmi z klasy, waszą wychowawczynią, Mikołajem Kopernikiem, a nawet z mieszkańcami odległej Alaski. Przybliżymy Wam problem pokrewieństwa, zróżnicowania etnicznego oraz etapy zasiedlania kuli ziemskiej.

KLASA PRZYSZŁOŚCI

A może jesteś nauczycielem lub wykładowcą? Oddajemy do Twojej dyspozycji miejsce, w którym przeprowadzisz lekcję swoich marzeń. Wykorzystaj do tego celu nasze nowoczesne urządzenia jako pomoc dydaktyczną. Obsługa jest bardzo łatwa, przyjemna i intuicyjna. Bez wysiłku przeprowadzisz lekcję przyszłości, a Twoi uczniowie nie będą chcieli, by się skończyła.