Zamknij

wycieczki szkolne JEDNODNIOWe z DOFINANSOWANIEM MEIN

WYKOPALISKA ZWIĄZANE Z ODKRYCIEM SZKIELETÓW DINOZAURÓW + PARK NAUKI I ROZRYWKI KRASIEJÓW

WYKOPALISKA ZWIĄZANE Z ODKRYCIEM SZKIELETÓW DINOZAURÓW JAKO PUNKT EDUKACYJNY W RAMACH OBSZARU „NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA POLSKIEJ NAUKI”

JuraPark w Krasiejowie powstał na miejscu jednego z największych i najsłynniejszych odkryć paleontologicznych w historii badań prehistorii w Polsce. Odkryto tutaj jedyne  naszym kraju i jedno z nielicznych na świecie cmentarzysko późnotriasowych kręgowców. To właśnie w Krasiejowie znaleziono szczątki jednego z najstarszych pradinozaurów – silezaura, którego odkrycie wstrząsnęło fundamentami wiedzy naukowej na temat powstania i wczesnej ewolucji dinozaurów.

Uczniowie odwiedzą również jedyny w naszym kraju Pawilon Paleontologiczny oraz wraz z paleontologiem wejdą na stanowisko dokumentacyjne na którym nadal prowadzone są prace poszukiwawcze.

Dowiedzą się również, jak wielu wybitnych paleontologów to nasi rodacy i jak ogromny był ich wkład w rozwój światowej paleontologii.

PARK NAUKI I ROZRYWKI KRASIEJÓW JAKO „KULTURA I DZIEDZICTWO NARODOWE”

Park Nauki i Rozrywki to kompleks wielu atrakcji w przyjazny sposób przedstawiający historię życia na ziemi, począwszy od powstania wszechświata, przez ewolucję życia w wodzie i na lądach po czasy współczesne – ewolucję człowieka. Podczas zwiedzania wykwalifikowani przewodnicy, będący również paleontologami przekażą w sposób ciekawy i przystępny wiedzę na temat ewolucji życia na Ziemi. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu możemy chronologicznie poznawać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie wraz z najważniejszymi wydarzeniami z przeszłości aż po czasy współczesne.

PROGRAM WYCIECZKI JEDNODNIOWEJ

PAKIET „POZNAJ POLSKĘ” – CENA 86,99 zł/os.

Wykopaliska związane z odkryciem szkieletów dinozaurów

  • Wykopaliska Paleontologiczne (część teoretyczna, warsztatowa i terenowa)
  • Pawilon Paleontologiczny

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

  • Park Ewolucji Człowieka
  • Ścieżka z dinozaurami
  • Tunel Czasu
  • Prehistoryczne Oceanarium

    Napisz do nas: rezerwacja.krasiejow@jurapark.pl

    Tematyka zajęć w ramach pakietu

    poznaj polskę

    „DINOZAURY NIE WYMARŁY TYLKO SKRZYDŁA ROZPOSTARŁY”

    Czas trwania zajęć ok 120 – 150 minut

    Zajęcia mają zachęcić uczniów klas I – III do poznania najnowszych odkryć dotyczących powstania i  ewolucji dinozaurów, oraz przedstawiają wkład polskich badaczy w rozwój paleontologii

    1. Część teoretyczna – poznajemy historię dinozaurów, od ich powstania przez rozkwit aż do wymarcia. Dowiadujemy się dlaczego dinozaury nie znikły bezpotomnie. Ukazujemy znaczenie odkryć i badań polskich naukowców w rozwój paleontologii (prezentacja multimedialna na sali kinowej w budynku PNIEC, ścieżka dydaktyczna w JuraParku i wizyta w Pawilonie Paleontologicznym wraz z paleontologiem).
    2. Część warsztatowa – zabawa edukacyjna polegająca na rozpoznawaniu i preparowaniu skamieniałości oraz tworzenie drzewa rozwojowego życia na Ziemi z wykorzystaniem oryginalnych skamielin i modeli (teren JuraParku, budynek PNIEC).
    3. Część terenowa – zajęcia paleontologiczne na stanowisku dokumentacyjnym, poszukiwanie i preparowanie skamieniałości w terenie pod okiem paleontologów (stanowisko dokumentacyjne Trias).

    „Przygody w skamieniałym Świecie – Polska na przestrzeni dziejów”

    Czas trwania zajęć ok 3 h

    Zajęcia mają ukazać uczniom klas IV-VIII jak zmieniał się świat przez miliony lat na obszarach, które stały się obszarami naszego kraju na podstawie najważniejszych Polskich odkryć paleontologicznych.

    1. Część teoretyczna – odbywamy wirtualną podróż przez dzieje i obserwujemy ewolucję życia poznając wymarłe zwierzęta, których szczątki znaleziono w Polsce (prezentacja multimedialna w sali kinowej budynku PNIEC,  ścieżka dydaktyczna w JuraParku i wizyta w Pawilonie Paleontologicznym wraz z paleontologiem).
    2. Część praktyczna – uczestnicy nabywają umiejętność rozpoznawania różnych typów i rodzajów skamieniałości, tworzą drzewo rozwojowe życia na Ziemi z wykorzystaniem oryginalnych skamieniałości i modeli (teren JuraParku, budynek PNIEC).
    3. Część terenowa – zajęcia paleontologiczne na stanowisku dokumentacyjnym, poszukiwanie i preparowanie skamieniałości w terenie pod okiem paleontologów (stanowisko dokumentacyjne Trias).

    „Wędrówki przez dzieje – historia życia na Ziemi”

    Czas trwania zajęć ok 3 h

    Zajęcia mają ukazać uczniom szkół ponadpodstawowych historię życia na Ziemi, od powstania pierwszych mikroorganizmów do pojawienia się człowieka, z uwzględnieniem odkryć Polskich naukowców na terenie naszego kraju i na świcie.

    1. Część teoretyczna – przedstawiamy historię życia w oparciu o najnowsze i najbardziej aktualne odkrycia polskich paleontologów, prześledzimy jak zmieniał się świat ożywiony na przestrzeni dziejów. Ukażemy jak ważne dla nauk biologicznych są odkrycia paleontologiczne z Polski (prezentacja multimedialna w sali kinowej budynku PNIEC,  ścieżka dydaktyczna w JuraParku i wizyta w Pawilonie Paleontologicznym wraz z paleontologiem).
    2. Część terenowo – praktyczna obejmuje badania oryginalnych skamieniałości pochodzących zarówno z Polski jak i z innych części świata znajdujących się w  naszej kolekcji oraz  zajęcia paleontologiczne na stanowisku dokumentacyjnym, poszukiwanie i preparowanie skamieniałości w terenie pod okiem paleontologów ( kolekcja skamieniałości w budynku PNIEC, stanowisko dokumentacyjne Trias).

    Nasi partnerzy

    pgi
    Uniwersytet Opolski
    JPS_logo
    bkt_pomaranczowe
    orot
    pepsi-logo
    hotel-bajka