Zamknij

OFERTA WYCIECZKI dwuDNIOWEJ SPEŁNIAJĄCEJ WYMAGANIA PROJEKTU Z DOFINANSOWANIEM MEIN

wykopaliska związane z odkryciem szkieletów dinozaurów + Park Nauki i Rozrywki + ŻELAZNY MOST WISZĄCY W oZIMKU/ Muzeum wsi opolskiej w opolu/góra świętej Anny – komponowany krajobraz kulturowo-przyrodniczy

WYKOPALISKA ZWIĄZANE Z ODKRYCIEM SZKIELETÓW DINOZAURÓW JAKO PUNKT EDUKACYJNY W RAMACH OBSZARU „NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA POLSKIEJ NAUKI”

JuraPark w Krasiejowie powstał na miejscu jednego z największych i najsłynniejszych odkryć paleontologicznych w historii badań prehistorii w Polsce. Odkryto tutaj jedyne  naszym kraju i jedno z nielicznych na świecie cmentarzysko późnotriasowych kręgowców. To właśnie w Krasiejowie znaleziono szczątki jednego z najstarszych pradinozaurów – silezaura, którego odkrycie wstrząsnęło fundamentami wiedzy naukowej na temat powstania i wczesnej ewolucji dinozaurów.

Diplodok

Podczas zwiedzania wykwalifikowani przewodnicy, będący również paleontologami przekażą w sposób ciekawy i przystępny wiedzę na temat ewolucji życia na Ziemi. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu możemy chronologicznie poznawać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie wraz z najważniejszymi wydarzeniami z przeszłości.

Uczniowie dowiedzą się również, jak wielu wybitnych paleontologów to nasi rodacy i jak ogromny był ich wkład w rozwój światowej paleontologii. Odwiedzą również jedyny w naszym kraju Pawilon Paleontologiczny oraz wraz z paleontologiem wejdą na stanowisko dokumentacyjne na którym nadal prowadzone są prace poszukiwawcze.

ŻELAZNY ŁAŃCUCHOWY MOST WISZĄCY NA RZECE MAŁA PANEW W OZIMKU JAKO PUNKT EDUKACYJNY W RAMACH OBSZARU „KULTURA I DZIEDZICTWO NARODOWE”

W muzeum można zapoznać się historią rozwoju kulturalnego i przemysłowego  Ozimka i całej Opolszczyzny oraz rozwojem technologii hutniczej na przestrzeni dziejów od XVIII wieku. W kolekcji muzealnej znajduje się ogromna ilość eksponatów związanych z hutnictwem, przedmioty użytkowe i gospodarcze, modele żelaznych mostów, militaria oraz realistyczne, oparte na historycznych zapiskach makiety miasta Ozimek z XVIII i XIX wieku. Jest to unikalne miejsce i obowiązkowy punkt odwiedzin, dla wszystkich zainteresowanych historią regionu.

GÓRA ŚWIĘTEJ ANNY – KOMPONOWANY KRAJOBRAZ KULTUROWO-PRZYRODNICZY JAKO PUNKT EDUKACYJNY W RAMACH OBSZARU „KULTURA I DZIEDZICTWO NARODOWE”

Jest to unikalne miejsce na mapie Opolszczyzny o niezwykłych walorach zarówno przyrodniczych jak i historycznych i kulturowych. Zlokalizowane jest na wygasłym, prehistorycznym wulkanie  i umożliwia zapoznanie się z historią geologiczną Polski. Znajdują się tutaj nieczynne kamieniołomy, odsłonięcia skał, krasowe jaskinie oraz Rezerwat Przyrody Góra Św. Anny oraz Park Krajobrazowy Góry Św. Anny, niezwykle ważne pod względem przyrodniczym w skali całego kraju. Można również zwiedzić zespół klasztorny z XVIII wieku wraz z bazyliką i sanktuarium, a także Muzeum Krzyża Świętego oraz Muzeum Czynu Powstańczego Góry Św. Anny.

MUZEUM WSI OPOLSKIEJ W OPOLU JAKO PUNKT EDUKACYJNY W RAMACH OBSZARU „KULTURA I DZIEDZICTWO NARODOWE”

Muzeum Wsi Opolskiej jeden z najważniejszych ośrodków promujących dziedzictwo kulturowe, etnograficzne, historyczne i religijne Opolszczyzny. Podstawą ekspozycji są zrekonstruowane i przeniesione obiekty architektoniczne z obszarów wiejskich ukazujące warunki życia miejscowej ludności od XVIII do pierwszej połowy XX wieku. Ozdobami kolekcji są drewniane wiatraki, młyn wodny, karczma i drewniana kuźnia a także obejście wiejskie z początków XIX w. Oprócz budynków zebrano ponad 7000 zabytkowych przedmiotów codziennego użytku. Jest to unikalne miejsce umożliwiające poznanie kultury ludowej i folklor regionu.

PROGRAM WYCIECZKI dwudniowej

PAKIET „POZNAJ POLSKĘ” – CENA 245 ZŁ/OS.

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

  • Park Ewolucji Człowieka
  • Ścieżka z dinozaurami 
  • Tunel Czasu
  • Prehistoryczne Oceanarium
  • Obiad*2
  • Śniadanie
  • kolacja
  • nocleg

Wykopaliska związane z odkryciem szkieletów dinozaurów

  • Wykopaliska Paleontologiczne (część teoretyczna, warsztatowa i terenowa)
  • Pawilon Paleontologiczny

Żelazny łańcuchowy most wiszący na rzece Mała Panew

  • Zwiedzanie z przewodnikiem mostu wiszącego
  • Zwiedzanie Muzeum Hutnictwa w Ozimku

Góra Świętej Anny – komponowany krajobraz kulturowo-przyrodniczy

  • Zwiedzanie z przewodnikiem ścieżek przyrodniczych

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu

  • Zwiedzanie skansenu w Opolu – Bierkowicach

Napisz do nas: rezerwacja.krasiejow@jurapark.pl

Tematyka zajęć w ramach pakietu „NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA POLSKIEJ NAUKI"

„Dinozaury nie wymarły, tylko skrzydła rozpostarły”  

czas trwania zajęć ok 120 -150 minut

Zajęcia mają zachęcić uczniów klas I – III do poznania najnowszych odkryć dotyczących powstania i  ewolucji dinozaurów, oraz przedstawiają wkład polskich badaczy w rozwój paleontologii

  1. Część teoretyczna – poznajemy historię dinozaurów, od ich powstania przez rozkwit aż do wymarcia. Dowiadujemy się dlaczego dinozaury nie znikły bezpotomnie. Ukazujemy znaczenie odkryć i badań polskich naukowców w rozwój paleontologii (prezentacja multimedialna na sali kinowej w budynku PNIEC, ścieżka dydaktyczna w JuraParku i wizyta w Pawilonie Paleontologicznym wraz z paleontologiem).
  2. Część warsztatowa – zabawa edukacyjna polegająca na rozpoznawaniu i preparowaniu skamieniałości oraz tworzenie drzewa rozwojowego życia na Ziemi z wykorzystaniem oryginalnych skamielin i modeli (teren JuraParku, budynek PNIEC).
  3. Część terenowa – zajęcia paleontologiczne na stanowisku dokumentacyjnym, poszukiwanie i preparowanie skamieniałości w terenie pod okiem paleontologów (stanowisko dokumentacyjne Trias).

„Przygody w skamieniałym Świecie – Polska na przestrzeni dziejów”

Czas trwania zajęć ok 3h

Zajęcia mają ukazać uczniom klas IV-VIII jak zmieniał się świat przez miliony lat na obszarach, które stały się obszarami naszego kraju na podstawie najważniejszych Polskich odkryć paleontologicznych.

  1. Część teoretyczna – odbywamy wirtualną podróż przez dzieje i obserwujemy ewolucję życia poznając wymarłe zwierzęta, których szczątki znaleziono w Polsce (prezentacja multimedialna w sali kinowej budynku PNIEC,  ścieżka dydaktyczna w JuraParku i wizyta w Pawilonie Paleontologicznym wraz z paleontologiem).
  2. Część praktyczna – uczestnicy nabywają umiejętność rozpoznawania różnych typów i rodzajów skamieniałości, tworzą drzewo rozwojowe życia na Ziemi z wykorzystaniem oryginalnych skamieniałości i modeli (teren JuraParku, budynek PNIEC).
  3. Część terenowa – zajęcia paleontologiczne na stanowisku dokumentacyjnym, poszukiwanie i preparowanie skamieniałości w terenie pod okiem paleontologów (stanowisko dokumentacyjne Trias).

„Wędrówki przez dzieje – historia życia na Ziemi”

Czas trwania zajęć ok 3 h

Zajęcia mają ukazać uczniom szkół ponadpodstawowych historię życia na Ziemi, od powstania pierwszych mikroorganizmów do pojawienia się człowieka, z uwzględnieniem odkryć Polskich naukowców na terenie naszego kraju i na świcie.

  1. Część teoretyczna – przedstawiamy historię życia w oparciu o najnowsze i najbardziej aktualne odkrycia polskich paleontologów, prześledzimy jak zmieniał się świat ożywiony na przestrzeni dziejów. Ukażemy jak ważne dla nauk biologicznych są odkrycia paleontologiczne z Polski (prezentacja multimedialna w sali kinowej budynku PNIEC,  ścieżka dydaktyczna w JuraParku i wizyta w Pawilonie Paleontologicznym wraz z paleontologiem).
  2. Część terenowo – praktyczna obejmuje badania oryginalnych skamieniałości pochodzących zarówno z Polski jak i z innych części świata znajdujących się w  naszej kolekcji oraz  zajęcia paleontologiczne na stanowisku dokumentacyjnym, poszukiwanie i preparowanie skamieniałości w terenie pod okiem paleontologów ( kolekcja skamieniałości w budynku PNIEC, stanowisko dokumentacyjne Trias).

Tematyka zajęć w ramach pakietu

"KULTURA I DZIEDZICTWO NARODOWE"

„Między nami, jaskiniowcami – życie i twórczość ludzi pierwotnych” 

Czas trwania zajęć ok 120  – 150 minut

Zajęcia mają zachęcić uczniów klas I – III do poznania najnowszych odkryć dotyczących codziennego życia naszych przodków, otaczającego ich świata przyrody oraz przedstawiają wkład polskich badaczy w rozwój paleoantropologii.

  1. Część teoretyczna – poznajemy czasy epoki lodowcowej, kiedy praludzie musieli zmagać się z wrogim środowiskiem. Ukazujemy codzienne aspekty życia jaskiniowców, jak szyli ubrania, robili narzędzia, zbierali i przygotowywali jedzenie, jak odkryli sztukę. Przedstawimy znaczenie odkryć i badań polskich naukowców w poznawane prehistorii człowieka (prezentacja multimedialna na sali kinowej w budynku PNIEC, ścieżka dydaktyczna oraz wystawa paleoantropologiczna w budynku PNIEC wraz z przewodnikiem, prezentacja artefaktów paleolitycznych).
  2. Część warsztatowa – zabawa edukacyjna polegająca na odtwarzaniu malowideł naskalnych ludzi pierwotnych w imitacji jaskini, wykorzystując prastare techniki i materiały (teren JuraParku, budynek PNIEC).
  3. Część terenowa – wycieczka po terenie JuraParku, ukazanie elementów środowiska jakie otaczało ludzi pierwotnych, roślin jadalnych i leczniczych, grzybów, zwierząt, sposobów radzenia sobie w naturze z elementami survivalu (teren JuraParku)

„Skąd przyszedłeś człowieku?? –  śladami naszych praprzodków”

Czas trwania zajęć ok 3 h

Zajęcia mają przedstawić uczniom klas IV-VIII ewolucję rodzaju ludzkiego oraz zawiłe ścieżki jego ekspansji i podboju Ziemi. W oparciu o najnowsze i najbardziej aktualne odkrycia omówimy praludzi oraz ukażemy świat jaki ich otaczał. Przedstawimy również wkład Polskich naukowców w rozwój paleoantropologii w oparciu o znaleziska z terenu naszego kraju.

  1. Część teoretyczna – podążymy tropami praludzi, od ich pojawienia się miliony lat temu aż do pojawienia się pierwszych cywilizacji. Śledzimy praludzi od ich afrykańskiej kolebki po najdalsze zakątki globu. Ukazane zostanie znaczenie odkryć i badań polskich naukowców w poznawane prehistorii człowieka (prezentacja multimedialna na sali kinowej w budynku PNIEC, ścieżka dydaktyczna oraz wystawa paleoantropologiczna w budynku PNIEC wraz z przewodnikiem, prezentacja artefaktów paleolitycznych oraz replik skamieniałości).
  2. Część warsztatowa – zabawa edukacyjna polegająca na odtwarzaniu malowideł naskalnych ludzi pierwotnych w imitacji jaskini, wykorzystując prastare techniki i materiały. Uczestnicy sami wykonają narzędzia do malowania oraz barwniki (teren JuraParku, budynek PNIEC).
  3. Część terenowa – wycieczka po terenie JuraParku, ukazanie elementów środowiska jakie otaczało ludzi pierwotnych, roślin jadalnych i leczniczych, grzybów, tropienie zwierząt, wytwarzanie prostych narzędzi, sposobów radzenia sobie w naturze z elementami survivalu (teren JuraParku).

„Pochodzenie i ewolucja człowieka”

Czas trwania zajęć ok 3 h

Zajęcia mają ukazać uczniom szkół ponadpodstawowych ewolucję rodzaju ludzkiego, od pojawienia się pierwszych człowiekowatych w Afryce do powstania Homo sapiens, z uwzględnieniem odkryć polskich naukowców na terenie naszego kraju i na świcie. W oparciu o najnowsze i najbardziej aktualne odkrycia omówimy różne gatunki praludzi,  środowiska jakie ich otaczały oraz ukażemy w jakiś sposób człowiek zdominował przyrodę.

  1. Część teoretyczna – w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu paleoantropologii przedstawimy najważniejsze gatunki praludzi jakie istniały na przestrzeni dziejów i środowiska jakie je otaczały. Ukazane zostanie znaczenie odkryć i badań polskich naukowców w poznawane prehistorii człowieka (prezentacja multimedialna na sali kinowej w budynku PNIEC, ścieżka dydaktyczna oraz wystawa paleoantropologiczna w budynku PNIEC wraz z przewodnikiem, prezentacja artefaktów paleolitycznych oraz replik skamieniałości).
  2. Część warsztatowa – zabawa edukacyjna polegająca na odtwarzaniu malowideł naskalnych ludzi pierwotnych w imitacji jaskini, wykorzystując prastare techniki i materiały. Uczestnicy sami wykonają narzędzia do malowania oraz barwniki (teren JuraParku, budynek PNIEC).
  3. Część terenowa – wycieczka po terenie JuraParku, ukazanie elementów środowiska jakie otaczało ludzi pierwotnych, roślin jadalnych i leczniczych, grzybów, tropienie zwierząt, wytwarzanie prostych narzędzi, sposobów radzenia sobie w naturze z elementami survivalu (teren JuraParku)

Nasi partnerzy

mebenefit
nawypad
kuratoriumoswiaty
orot
pepsi-logo
piastgliwice
pgi
Uniwersytet Opolski
QlturaProfit
dinoridgelogo
us-logo
visitopolskie
dmit
zadowolonykonsument
guido
GSU-pdf-300x214
hydropolis
krainadinozaurow
ogrodbotaniczny
Sprawdź pogodę