JuraPark w Krasiejowie powstał na miejscu jednego z największych i najsłynniejszych odkryć paleontologicznych w historii badań prehistorii w Polsce. Odkryto tutaj jedyne w naszym kraju i jedno z nielicznych na świecie cmentarzysko późnotriasowych kręgowców. To właśnie w Krasiejowie znaleziono szczątki jednego z najstarszych pradinozaurów – silezaura, którego odkrycie wstrząsnęło fundamentami wiedzy naukowej na temat powstania i wczesnej ewolucji dinozaurów.
Uczniowie odwiedzą również jedyny w naszym kraju Pawilon Paleontologiczny oraz wraz z doświadczonym przewodnikiem zobaczą z bliska stanowisko dokumentacyjne, na którym nadal prowadzone są prace poszukiwawcze.
Dowiedzą się również, jak wielu wybitnych paleontologów to nasi rodacy i jak ogromny był ich wkład w rozwój światowej paleontologii.
MENU DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
Wymagana wcześniejsza rezerwacja.
Jednakowy zestaw obiadowy dla całej grupy.
Na 10ro dzieci – 1 opiekun korzysta z bezpłatnego posiłku.
Park Nauki i Rozrywki to kompleks wielu atrakcji w przyjazny sposób przedstawiający historię życia na ziemi, począwszy od powstania wszechświata, przez ewolucję życia w wodzie i na lądach po czasy współczesne – ewolucję człowieka. Podczas zwiedzania wykwalifikowani przewodnicy przekażą w sposób ciekawy i przystępny wiedzę na temat ewolucji życia na Ziemi. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu możemy chronologicznie poznawać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie wraz z najważniejszymi wydarzeniami z przeszłości aż po czasy współczesne.
Czas trwania zajęć ok 120 – 150 minut
Zajęcia mają zachęcić uczniów klas I – III do poznania najnowszych odkryć dotyczących powstania i ewolucji dinozaurów, oraz przedstawiają wkład polskich badaczy w rozwój paleontologii
Czas trwania zajęć ok 3 h
Zajęcia mają ukazać uczniom klas IV-VIII jak zmieniał się świat przez miliony lat na obszarach, które stały się obszarami naszego kraju na podstawie najważniejszych Polskich odkryć paleontologicznych.
Czas trwania zajęć ok 3 h
Zajęcia mają ukazać uczniom szkół ponadpodstawowych historię życia na Ziemi, od powstania pierwszych mikroorganizmów do pojawienia się człowieka, z uwzględnieniem odkryć Polskich naukowców na terenie naszego kraju i na świcie.
1 opiekun na 10 dzieci ma wstęp gratis.
Bilety można odebrać w kasie głównej JuraParku lub PNiEC.
Tak, parking jest bezpłatny.
Przewodnik oprowadza grupę jedynie po ścieżce edukacyjnej JuraParku (z Tunelem Czasu i Pawilonem Paleontologicznym), co zajmuje około 2h.
Zwiedzanie JuraParku z Tunelem Czasu i Pawilonem Paleontologicznym- 2h. PNiEC- 1h. Oceanarium Prehistoryczne- 15 min. Kino 5D- 10 min. Warsztaty 30-45 min. Zjedzenie obiadu- 30 min. Zabawa w Parku Rozrywki, Małpim Gaju i na placu zabaw- nielimitowana 😉
W razie deszczu urządzenia na Parku Rozrywki mogą zostać wyłączone z użytku dla Waszego bezpieczeństwa. Choć nie odpowiadamy za aurę na zewnątrz, do każdej grupy podchodzimy indywidualnie i staramy się wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Jeżeli pogoda pokrzyżuje Wam plany postaramy się zagospodarować Wam czas w inny sposób, jeśli to możliwe. Zabezpieczcie się jednak, ubierając się odpowiednio do warunków atmosferycznych, szczególnie jeśli prognoza pogody wydaje się nie być najkorzystniejsza.
Mierzy około 1,5 km.
Płacicie Państwo za faktyczną liczbę osób, która się u nas pojawi. Prosimy jednak o wcześniejszą informację, jeśli będzie to znacząca różnica.