projekt MEiN - Park Dinozaurów JuraPark Krasiejów
Zamknij

projekt mein

Poznaj ofertę jednodniowej wycieczki spełniającej wymagania projektu dofinansowania MEiN - Wykopaliska związane z odkryciem szkieletów dinozaurów + Park Nauki i Rozrywki Krasiejów

Wykopaliska związane z odkryciem szkieletów dinozaurów

JuraPark w Krasiejowie powstał na miejscu jednego z największych i najsłynniejszych odkryć paleontologicznych w historii badań prehistorii w Polsce. Odkryto tutaj jedyne w naszym kraju i jedno z nielicznych na świecie cmentarzysko późnotriasowych kręgowców. To właśnie w Krasiejowie znaleziono szczątki jednego z najstarszych pradinozaurów – silezaura, którego odkrycie wstrząsnęło fundamentami wiedzy naukowej na temat powstania i wczesnej ewolucji dinozaurów.

Uczniowie odwiedzą również jedyny w naszym kraju Pawilon Paleontologiczny oraz wraz z doświadczonym przewodnikiem zobaczą z bliska stanowisko dokumentacyjne, na którym nadal prowadzone są prace poszukiwawcze.

Dowiedzą się również, jak wielu wybitnych paleontologów to nasi rodacy i jak ogromny był ich wkład w rozwój światowej paleontologii.

 • Bilet Kompleksowy – 69,99 zł./os. (Park Nauki i Ewolucji Człowieka, JuraPark: ścieżka edukacyjna z dinozaurami, Tunel Czasu, Prehistoryczne Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Park Rozrywki, Plac Zabaw)
 • Bilet JuraPark – 49,99 zł./os. (ścieżka edukacyjna z dinozaurami, Tunel Czasu, Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Park Rozrywki, Plac Zabaw)
 • Bilet PNiEC – 35,99 zł./os. (Park Nauki i Ewolucji Człowieka)
 • Przewodnik – 5 zł./os.
  ◦ grupy poniżej 15 osób – 75 zł/grupa
 • Warsztaty – 17 zł/os.
 • Lekcja – 200 zł/grupa
 • Kino 5D – 13 zł/os.
 • MENU DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

  • I danie (zupa dnia) – 8 zł/os.
  • II danie (filet drobiowy/rybny + frytki + surówka) – 29 zł/os.
  • II danie (pierogi) – 19 zł/os.
  • Zestaw I (zupa + II danie filet) – 37 zł/os.
  • Zestaw II (zupa + II danie pierogi) – 27 zł/os.

  Wymagana wcześniejsza rezerwacja.
  Jednakowy zestaw obiadowy dla całej grupy.
  Na 10ro dzieci – 1 opiekun korzysta z bezpłatnego posiłku.

Park Nauki i Rozrywki Krasiejów, jako “kultura i dziedzictwo narodowe”

Park Nauki i Rozrywki to kompleks wielu atrakcji w przyjazny sposób przedstawiający historię życia na ziemi, począwszy od powstania wszechświata, przez ewolucję życia w wodzie i na lądach po czasy współczesne – ewolucję człowieka. Podczas zwiedzania wykwalifikowani przewodnicy przekażą w sposób ciekawy i przystępny wiedzę na temat ewolucji życia na Ziemi. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu możemy chronologicznie poznawać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie wraz z najważniejszymi wydarzeniami z przeszłości aż po czasy współczesne.

TEMATYKA ZAJĘĆ W RAMACH PROJEKTU

Klasy I-III

  „kiedy smoki władały światem”

  Czas trwania zajęć ok 120 – 150 minut

  Zajęcia mają zachęcić uczniów klas I – III do poznania najnowszych odkryć dotyczących powstania i  ewolucji dinozaurów, oraz przedstawiają wkład polskich badaczy w rozwój paleontologii

  1. Część teoretyczna – poznajemy historię dinozaurów, od ich powstania przez rozkwit aż do wymarcia. Dowiadujemy się dlaczego dinozaury nie znikły bezpotomnie. Ukazujemy znaczenie odkryć i badań polskich naukowców w rozwój paleontologii (prezentacja multimedialna na sali kinowej w budynku PNIEC, ścieżka dydaktyczna w JuraParku i wizyta w Pawilonie Paleontologicznym wraz z paleontologiem).
  2. Część warsztatowa – zabawa edukacyjna polegająca na rozpoznawaniu i preparowaniu skamieniałości oraz tworzenie drzewa rozwojowego życia na Ziemi z wykorzystaniem oryginalnych skamielin i modeli (teren JuraParku, budynek PNIEC).

  Klasy IV-VIII

  „PRZYGODY W SKAMIENIAŁYM ŚWIECIE – POLSKA NA PRZESTRZENI DZIEJÓW”

  Czas trwania zajęć ok 3 h

  Zajęcia mają ukazać uczniom klas IV-VIII jak zmieniał się świat przez miliony lat na obszarach, które stały się obszarami naszego kraju na podstawie najważniejszych Polskich odkryć paleontologicznych.

  1. Część teoretyczna – odbywamy wirtualną podróż przez dzieje i obserwujemy ewolucję życia poznając wymarłe zwierzęta, których szczątki znaleziono w Polsce (prezentacja multimedialna w sali kinowej budynku PNIEC,  ścieżka dydaktyczna w JuraParku i wizyta w Pawilonie Paleontologicznym wraz z paleontologiem).
  2. Część praktyczna – uczestnicy nabywają umiejętność rozpoznawania różnych typów i rodzajów skamieniałości, tworzą drzewo rozwojowe życia na Ziemi z wykorzystaniem oryginalnych skamieniałości i modeli (teren JuraParku, budynek PNIEC).

  Szkoły średnie

   „WĘDRÓWKI PRZEZ DZIEJE – HISTORIA ŻYCIA NA ZIEMI”

   Czas trwania zajęć ok 3 h

   Zajęcia mają ukazać uczniom szkół ponadpodstawowych historię życia na Ziemi, od powstania pierwszych mikroorganizmów do pojawienia się człowieka, z uwzględnieniem odkryć Polskich naukowców na terenie naszego kraju i na świcie.

   1. Część teoretyczna – przedstawiamy historię życia w oparciu o najnowsze i najbardziej aktualne odkrycia polskich paleontologów, prześledzimy jak zmieniał się świat ożywiony na przestrzeni dziejów. Ukażemy jak ważne dla nauk biologicznych są odkrycia paleontologiczne z Polski (prezentacja multimedialna w sali kinowej budynku PNIEC,  ścieżka dydaktyczna w JuraParku i wizyta w Pawilonie Paleontologicznym wraz z przewodnikiem – paleontologiem).
   2. Część praktyczna obejmuje badania oryginalnych skamieniałości pochodzących zarówno z Polski jak i z innych części świata znajdujących się w  naszej kolekcji oraz  zajęcia paleontologiczne polegające na poszukiwaniu i preparowaniu skamieniałości pod okiem doświadczonych przewodników – paleontologów.

   ZOBACZ, CO O NAS MÓWIĄ

   Anna
   Braliśmy udział w warsztatach, lekcjach, doświadczeniach, dzieci są zachwycone, uważam że dla szkół jest bardzo dużo atrakcji.
   Małgorzata
   Wszystko było atrakcyjne (oczywiście lekcje z przewodnikiem inaczej odbierają opiekunowie, a inaczej uczniowie). Dla mnie osobiście przewodnik był super!
   Karina
   Super miejsce dla dzieci i dla dorosłych. Mnóstwo ciekawych wiadomości, przekazanych w super sposób. Przemiła obsługa.
   Karol
   Jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyz Park dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych, nawet tych na wózkach inwalidzkich. Takie osoby również mogły skorzystać nawet z tunelu czasu co było miłym zaskoczeniem, że zmieściły się w pociągu bez przenoszenia ich. Obsługa bardzo pomocna i miła, wychodząca naprzeciw oczekiwaniom klientów.
   Kliknij tutaj

   NAJCZĘSTSZE PYTANIA I WAŻNE INFORMACJE

   1 opiekun na 10 dzieci ma wstęp gratis.

   Bilety można odebrać w kasie głównej JuraParku lub PNiEC.

    Przewodnik oprowadza grupę jedynie po ścieżce edukacyjnej JuraParku (z Tunelem Czasu i Pawilonem Paleontologicznym), co zajmuje około 2h.

   Zwiedzanie JuraParku z Tunelem Czasu i Pawilonem Paleontologicznym- 2h. PNiEC- 1h. Oceanarium Prehistoryczne- 15 min. Kino 5D- 10 min. Warsztaty 30-45 min. Zjedzenie obiadu- 30 min. Zabawa w Parku Rozrywki, Małpim Gaju i na placu zabaw- nielimitowana 😉

    W razie deszczu urządzenia na Parku Rozrywki mogą zostać wyłączone z użytku dla Waszego bezpieczeństwa. Choć nie odpowiadamy za aurę na zewnątrz, do każdej grupy podchodzimy indywidualnie i staramy się wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Jeżeli pogoda pokrzyżuje Wam plany postaramy się zagospodarować Wam czas w inny sposób, jeśli to możliwe. Zabezpieczcie się jednak, ubierając się odpowiednio do warunków atmosferycznych, szczególnie jeśli prognoza pogody wydaje się nie być najkorzystniejsza.

   Płacicie Państwo za faktyczną liczbę osób, która się u nas pojawi. Prosimy jednak o wcześniejszą informację, jeśli będzie to znacząca różnica.

   Nasi partnerzy

   mebenefit
   nawypad
   kuratoriumoswiaty
   orot
   pepsi-logo
   piastgliwice
   pgi
   Uniwersytet Opolski
   QlturaProfit
   dinoridgelogo
   us-logo
   visitopolskie
   dmit
   zadowolonykonsument
   guido
   GSU-pdf-300x214
   hydropolis
   krainadinozaurow
   ogrodbotaniczny
   Translate »
   Sprawdź pogodę