Zamknij

Wycieczki szkolne dla klas 4-8

BAWIMY SIĘ UCZĄC

Jurapark w Krasiejowie to wspaniałe miejsce dla starszaków by spędzić cały dzień. Świeże powietrze, zielone tereny, i masa atrakcji oraz przygotowany przez nas plan zajęć, który rozrusza ich umysły i ciała. Spożytkujcie ich energię w wartościowy sposób i pozwólcie kadrze naszych pełnych pasji przewodników zbudować w nich naukową ciekawość! Dzięki nam muzeum i nauka nie będzie już się kojarzyć im z nudą i kurzem.

 • Bilet Kompleksowy – 59 zł./os. (Park Ewolucji Człowieka, JuraPark, Tunel Czasu, Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Park Rozrywki, Plac Zabaw)
 • Bilet JuraPark – 43 zł./os. (JuraPark, Tunel Czasu, Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Park Rozrywki, Plac Zabaw)
 • Bilet PNiEC – 30 zł./os. (Park Nauki i Ewolucji Człowieka)
 • Przewodnik – 3 zł./os.
  ◦ grupy poniżej 15 osób – 45 zł/grupa
 • Warsztaty – 15 zł/os.
 • Lekcja – 15 zł/os.
 • Kino 5D – 13 zł/os.
 • MENU DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

  • I danie (zupa dnia) – 8 zł/os.
  • II danie (filet drobiowy/rybny + frytki + surówka) – 25 zł/os.
  • II danie (pierogi ruskie) – 19 zł/os.
  • Zestaw I (zupa + II danie filet) – 33 zł/os.
  • Zestaw II (zupa + II danie pierogi) – 27 zł/os.

  Wymagana wcześniejsza rezerwacja.
  Jednakowy zestaw obiadowy dla całej grupy.
  Na 10ro dzieci – 1 opiekun korzysta z bezpłatnego posiłku.

UCZYMY SIĘ BAWIĄC

Nasza oferta jest szeroka i wykuwana w ogniu lat doświadczeń. Jesteśmy jednak otwarci na wasze pomysły i wspólne stworzenie idealnego planu.

Poniżej zapoznacie się z sugerowanymi atrakcjami dla dzieci w klasach 4-8. Możemy jednak modyfikować pakiety atrakcji według Państwa potrzeb. Nie zapomnijcie też o przysługującym opiekunom prezencie – Biletom dla całej rodziny 2+2 !

Warsztaty edukacyjne

Warsztaty plastyczne

  Skamieniałości jak malowane; W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak kolorowy był świat dawno wymarłych organizmów i co wiemy dziś na temat ubarwienia dinozaurów. Równocześnie będą mieli sposobność samodzielnie pomalować gipsową podobiznę dinozaura lub muszli amonita.

  Warsztaty paleontologiczno-plastyczne

  Tworzenie rekonstrukcji wymarłych stworzeń pod okiem paleontologa. Podczas zajęć z pomocą różnorodnych materiałów dzieci własnoręcznie wykonują szkielety dinozaurów poznając przy tym ciekawostki z ich życia.

  Warsztaty paleontologiczne

   Tworzenie gipsowych odlewów tropów dinozaurów. Dzieci dowiadują się w jaki sposób powstały skamieniałości, które przetrwały miliony lat.

   Warsztaty mydlarskie

   Tworzenie pachnących kolorowych mydełek w najróżniejszych kształtach. Uczestnicy sami wybierają swoich wyrobów. Przy okazji poznają historię wynalezienia mydła oraz zasady jego działania.

   Czas trwania warsztatów: 45 minut
   Cena warsztatów: 15 zł/os.

   Lekcje muzealne

   wędrówki przez dzieje

    Historia życia na naszej planecie od jego powstania do pojawienia się człowieka. Lekcje prowadzone są z możliwością rozdzielenia tematu na cykl zajęć szczegółowych odnoszących się do poszczególnych dziejów Ziemi. Podczas zajęć przewidziane są: 
    – pokaz multimedialny w sali kinowej
    – pokaz prawdziwych skamieniałości

    Kiedy smoki władały światem

    Opowieść o dinozaurach, przestawienie historii najsłynniejszych wymarłych zwierząt od ich pojawienia się na Ziemi po wielkie wymieranie. Podczas zajęć przewidziane są:
    – pokaz multimedialny w sali kinowej
    – pokaz prawdziwych skamieniałości

    Lodowcowe stwory

     Zajęcia dotyczące zwierząt z czasów Epoki Lodowcowej, przedstawienie świata przyrody z epoki plejstocenu. Podczas zajęć przewidziane są:
     – pokaz multimedialny w sali kinowej
     – pokaz prawdziwych skamieniałości i lodowcowej megafauny

     Skąd przyszedłeś człowieku?

     Zajęcia dotyczące ewolucji rodzaju ludzkiego i przedstawienie miejsca człowieka w świecie nieożywionym. Podczas zajęć przewidziane są:
     – pokaz multimedialny w sali kinowej
     – oprowadzenie po ścieżce dydaktycznej w Pawilonie Nauki i Ewolucji Człowieka

     Przygody w skamieniałym świecie

      Zajęcia ukazujące jak na przestrzeni milionów lat zmieniał się wygląd obszaru, który stał się Polską. Przedstawiamy wygląd naszej części świata w poszczególnych epokach oraz prezentujemy skamieniałości, które zostały znalezione na terenie naszego kraju. Podczas zajęć przewidziane są:
      – pokaz multimedialny w sali kinowej
      – oprowadzenie po ścieżce dydaktycznej w Pawilonie Nauki i Ewolucji Człowieka

      Czas trwania warsztatów: 45 minut
      Cena warsztatów: 15 zł/os.

      Zajęcia terenowe

      Terenowe warsztaty paleontologiczne

       Wycieczka na stanowisko dokumentacyjne Trias z wykwalifikowanymi paleontologami. Podczas zajęć dzieci poznają arkana prac poszukiwawczych, mogą skorzystać z unikalnej okazji i poszukać skamieniałości prehistorycznych stworzeń na terenie wykopalisk

       „Z przyrodą za pan-brat”

       )prowadzenie po ścieżce przyrodniczej na terenie JuraParku w Krasiejowie. Podczas zajęć dzieci poznają miejscową faunę i florę, uczą się rozpoznawać tropy zwierząt, rozpoznawać otaczające nas gatunki oraz powiązania między nimi. Podczas tej fascynującej przygody dzieci poznają świat ożywiony otaczający nas wszystkich.

       „Cztery żywioły”

        Zajęcia terenowe na terenie JuraParku w Krasiejowie, ze szczególnym uwzględnieniem poszczególnych żywiołów. Podczas zajęć dzieci poznają elementy przyrody ożywionej i nieożywionej  powiązane z ogniem, powietrzem, wodą i ziemią. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się poznawać kierunki świata, czytać mapy i poznają procesy zachodzące w środowisku i wiele innych zagadnień.

        Czas trwania warsztatów: 45-60 minut
        Cena warsztatów: 15 zł/os.

        NASI PRZEWODNICY

        Jakub

        Wieloletni uczestnik i organizator wykopalisk paleontologicznych w Krasiejowie współpracujący z Uniwersytetem Opolskim i Europejskim Centrum Paleontologii. Specjalista od prehistorycznych gadów i wielki fascynat paleontologii. Jest również zapalonym przyrodnikiem obeznanym w polskiej faunie i florze. W Juraparku zajmuje się opieką nad grupami zwiedzających, przekazuje wiedzę dotyczącą przyrody i prehistorii a także uczestniczy przy pokazach eksperymentów chemicznych i prowadzi warsztaty z różnych dziedzin naukowych, takich jak paleontologia, ekologia czy antropologia..

        Piotr

        Wieloletni uczestnik i organizator wykopalisk paleontologicznych w Krasiejowie współpracujący z Uniwersytetem Opolskim i Europejskim Centrum Paleontologii. Specjalista od prehistorycznych płazów – temnospondyli. Jest również zapalonym przyrodnikiem, szczególnie zainteresowanym entomologią. W Juraparku zajmuje się opieką nad grupami zwiedzających, przekazuje wiedzę dotyczącą przyrody i prehistorii a także prowadzi pokazy eksperymentów chemicznych i warsztaty z różnych dziedzin naukowych, takich jak paleontologia, ekologia czy antropologia.

        ZOBACZ, CO O NAS MÓWIĄ

        Beata
        Krasiejów jest mega miejscem - zachwyca sposobem przekazywania wiedzy.
        Małgorzata
        Miejsce, w którym dowiesz się jak powstała nasza planeta i życie na niej.
        Karina
        Super miejsce dla dzieci i dla dorosłych. Mnóstwo ciekawych wiadomości, przekazanych w super sposób. Przemiła obsługa.

        NAJCZĘSTSZE PYTANIA I WAŻNE INFORMACJE

        1 opiekun na 10 dzieci ma wstęp gratis.

        Bilety można odebrać w kasie głównej JuraParku lub PNiEC.

         Przewodnik oprowadza grupę jedynie po ścieżce edukacyjnej JuraParku (z Tunelem Czasu i Pawilonem Paleontologicznym), co zajmuje około 2h.

        Zwiedzanie JuraParku z Tunelem Czasu i Pawilonem Paleontologicznym- 2h. PNiEC- 1h. Oceanarium Prehistoryczne- 15 min. Kino 5D- 10 min. Warsztaty 30-45 min. Zjedzenie obiadu- 30 min. Zabawa w Parku Rozrywki, Małpim Gaju i na placu zabaw- nielimitowana 😉

         W razie deszczu urządzenia na Parku Rozrywki mogą zostać wyłączone z użytku dla Waszego bezpieczeństwa. Choć nie odpowiadamy za aurę na zewnątrz, do każdej grupy podchodzimy indywidualnie i staramy się wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Jeżeli pogoda pokrzyżuje Wam plany postaramy się zagospodarować Wam czas w inny sposób, jeśli to możliwe. Zabezpieczcie się jednak, ubierając się odpowiednio do warunków atmosferycznych, szczególnie jeśli prognoza pogody wydaje się nie być najkorzystniejsza.

        Na chwilę obecną oferujemy wstęp bezpłatny dla osób z Ukrainy, które przekroczyły granicę po 24 lutego 2022.

        Płacicie Państwo za faktyczną liczbę osób, która się u nas pojawi. Prosimy jednak o wcześniejszą informację, jeśli będzie to znacząca różnica.

        Nasi partnerzy

        pgi
        Uniwersytet Opolski
        JPS_logo
        bkt_pomaranczowe
        orot
        pepsi-logo
        hotel-bajka
        Sprawdź pogodę