Okolica - JuraPark Krasiejów

Okolica

W okolicy Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie można znaleźć wiele wspaniałych terenów sprzyjających wypoczynkowi i rekreacji. Duże zalesienie regionu – większość terenów Gminy Ozimek zajmują lasy stanowiące integralną część obszaru chronionego krajobrazu stwarza możliwość aktywnego wypoczynku poprzez uprawianie joggingu, spacerów, poznawania unikalnej flory i fauny. Miejsca do grzybobrania, ścieżki rowerowe, trasy turystyczne i dydaktyczno-przyrodnicze z ciekawymi punktami postojowymi, to tylko niektóre z możliwości spędzenia wolnego czasu.

Doskonałe warunki do wędkowania zapewnia kompleks akwenów wodnych w Biestrzynniku. Zbiorniki te to także atrakcyjne miejsce do plażowania. Stadniny koni w Antoniowie, Dylakach i Grodźcu umożliwiają turystykę konną.

Bardzo istotnym atutem gminy jest rzeka Mała Panew, która płynie prawie w całości w swym naturalnym korycie i tworzy liczne zakola i starorzecza oraz daje możliwość organizacji spływów kajakowych. Bardzo malownicza trasa, w całym biegu rzeki podzielona na etapy o różnym stopniu trudności i różnej długości, to niewątpliwa atrakcja zarówno dla kajakarzy początkujących, jak i zaawansowanych.

Na terenie gminy znajduje się dużo gospodarstw agroturystycznych, gdzie turyści mogą spędzić wolne dni z dala od zgiełku i hałasu miast zobacz ofertę