Szkoły średnie

OFERTA DLA SZKÓŁ ŚREDNICH

JuraPark Krasiejów to idealne miejsce dla ludzi młodych, ciekawych świata i żądnych wiedzy. Kiedyś wędrowały tędy dinozaury – ich kości nadal możemy oglądać w pawilonie paleontologicznym.  Oferujemy szereg zajęć edukacyjnych dla młodzieży ze szkół średnich. Dzięki szerokiej ofercie możemy przeprowadzić dla Was zajęcia terenowe z różnych nauk przyrodniczych.

Zapraszamy do zapoznania się z tematem lekcji poniżej.

Jurapark – ścieżka dinozaurów

Ścieżka edukacyjna na świeżym powietrzu. JuraPark to spełnienie marzeń dla wszystkich fanów paleontologii i dziejów życia na Ziemi. W wieku przedszkolnym dzieci zaczynają przejawiać ogromne zainteresowanie prehistorycznymi stworzeniami, które często przeradza się w wieloletnią fascynację. Już paroletnie dzieci zaskakują ogromną wiedzą na temat dinozaurów i innych wymarłych zwierząt, znają ich skomplikowane nazwy i mnóstwo ciekawostek. W naszym JuraParku staną oko w oko z ponad setką realistycznych modeli dinozaurów wykonanych zgodnie z najnowszymi stanem wiedzy paleontologów. Przewodnicy w dostępny i ciekawy sposób przekażą informacje dotyczące prehistorii. Na ścieżce edukacyjnej znajdują się eksponaty, do których można dojść i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Więcej o JuraParku

Tunel czasu

Odbądź niezapomnianą podróż wehikułem czasu, cofnij się do momentu powstania wszechświata, Układu Słonecznego i Ziemi. Bądź świadkiem pojawienia się życia i jego wczesnej ewolucji, na długo przed pojawieniem się dinozaurów. Tę niesamowitą przygodę przeżyjesz podczas przejażdżki w najdłuższym mobilnym kinie w Polsce, dzięki wykorzystaniu efektów specjalnych i technologii 3D.

Więcej o Tunelu Czasu

Prehistoryczne oceanarium

Zanurz się w głębiny prehistorycznych mórz i podziwiaj sceny z życia prastarych wodnych stworzeń. Morza i oceany są kolebką życia i przez miliony lat zamieszkiwały je przeróżne, ogromne i często dziwaczne stworzenia. Dzięki technologii 3D wkrocz do ich świata i przeżyj niesamowite emocje w morskiej toni.

Więcej o Oceanarium

Pawilon paleontologiczny

Unikalne na skalę światową stanowisko paleontologiczne, gdzie można podziwiać ekspozycję „in situ” z oryginalnymi skamieniałościami prehistorycznych płazów i gadów z okresu Triasu. Pod twoimi stopami ujrzysz setki najprawdziwszych, skamieniałych kości liczących 225 milionów lat.

Więcej o Pawilonie

Park ewolucji

Jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie odbędziesz podróż w czasie na pokładzie promu kosmicznego. Na własne oczy zobaczysz moment zagłady dinozaurów a następnie przejdziesz śladami naszych przodków oraz poznasz historię i ewolucję rodzaju ludzkiego. Dzięki najnowszej, futurystycznej technologii poznasz zamierzchłą przeszłość.

Więcej o Parku Ewolucji

Parki rozrywki i plac zabaw

Miejsce dla małych i dużych poszukiwaczy przygód . Karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji dla wszystkich niezależnie od wieku.

Znajdziecie tu:

 • Huśtawki, bujaki i karuzele – przystosowane dla osób w każdym wieku
 • Przeplotnie – piramida z lin, która pozwala na sprawne przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi poziomami wysokości.
 • Małpi Gaj
 • Rollercoaster
 • Statek Piracki
 • Duża Karuzela Łańcuchowa

Więcej o Parku Rozrywk

Chata Świętego Mikołaja

W grudniu Mikołaj wraz ze swoimi Dzielnymi Pomocnikami zatrzymali się na dłużej w Krasiejowie. Przygotowali dla Was ciekawe spotkania z animacjami, gorącą czekoladę a przede wszystkim cudowną, świąteczną atmosferę. Z kolei w zimowym kinie przeniesiecie się do Baśniowej Krainy Świątecznych Postaci. A może chcecie samodzielnie przygotować prezent dla swoich bliskich? Zapraszamy na kreatywne świąteczne warsztaty!

Więcej o Chacie Świętego Mikołaja

Zimowe dinozaury

Zwiedzanie ścieżki z dinozaurami w cudownej zimowej scenerii

Zajęcia edukacyjne obejmują tematykę zawartą w podstawie programowej stanowiąc zarazem jej poszerzenie. Dają możliwość zrealizowania treści programowych w zakresie następujących bloków: historia, przyroda, biologia i inne nauki o Ziemi. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem multimediów, eksponatów, modeli oraz w terenie. Nacisk położony został na metody aktywizujące i uczenie się przez doświadczenie. Celem jest pokazywanie nauki jako wyprawy w poszukiwaniu prawdy, a nie zbioru dogmatów podawanych do wierzenia.

1. Wędrówki przez Dzieje – Historia życia na naszej planecie od jego powstania do pojawienia się człowieka. Zajęcia przewidziane dla szkół średnich, z możliwością rozdzielenia tematu na cykl zajęć szczegółowych dotyczących poszczególnych etapów prehistorii. Podczas zajęć przewidziane są: pokaz prezentacji multimedialnej w sali kinowej i pokaz prawdziwych skamieniałości .

2. Kiedy smoki władały światem – Opowieść o dinozaurach, przedstawienie historii najsłynniejszych wymarłych zwierząt od ich pojawienia się na Ziemi po wielkie wymieranie. Zajęcia przewidziane dla szkół średnich. Podczas zajęć przewidziane są: pokaz prezentacji multimedialnej w sali kinowej i pokaz prawdziwych skamieniałości.

3. Lodowcowe stwory – zajęcia dotyczące zwierząt z czasów Epoki Lodowcowej, przedstawienie świata przyrody z epoki plejstocenu. Zajęcia przewidziane dla klas szkół średnich. Podczas zajęć przewidziane są: pokaz prezentacji multimedialnej w sali kinowej oraz prezentacja oryginalnych skamieniałości lodowcowej megafauny.

4. Skąd przyszedłeś człowieku? – zajęcia dotyczące ewolucji rodzaju ludzkiego i przedstawienie miejsca człowieka w świecie ożywionym. Zajęcia przewidziane dla klas szkół średnich. Podczas zajęć przewidziane są: pokaz prezentacji multimedialnej w sali kinowej oraz oprowadzenie po ścieżce dydaktycznej w Pawilonie Nauki i Ewolucji Człowieka.

5. Zajęcia przyrodnicze „Z przyrodą za pan-brat” – oprowadzenie po ścieżce przyrodniczej na terenie JuraParku w Krasiejowie. Podczas zajęć uczniowie poznają miejscową faunę i florę, uczą się rozpoznawać tropy zwierząt, rozpoznawać otaczające nas gatunki oraz powiązania między nimi. Podczas tej fascynującej przygody uczniowie poznają świat ożywiony otaczający nas wszystkich. 

Wszystkie lekcje są prowadzane przez wykwalifikowanych i doświadczonych paleontologów oraz przyrodników. Poziom przekazywanych informacji jest dostosowany do wieku uczestników. Wiedza jest przedstawiana w sposób przyjemny, wesoły i interesujący a lekcje odbywają się w miłej atmosferze. Lekcje można połączyć z warsztatami o tej samej tematyce.

1. Warsztaty plastyczne
Rysowanie ilustracji prehistorycznych stworzeń pod okiem paleoartystów wraz z opowieściami. Podczas zajęć dzieci uczą się rysować wymarłe stworzenia poznając przy tym ciekawostki z ich życia.

2. Terenowe warsztaty paleontologiczne – wycieczka na stanowisko dokumentacyjne Trias z wykwalifikowanymi paleontologami. Podczas zajęć dzieci poznają arkana prac poszukiwawczych, mogą skorzystać z unikalnej okazji i poszukać skamieniałości prehistorycznych stworzeń.

3. Warsztaty sztuki prehistorycznej – tworzenie malowideł paleolitycznych wzorowanych na sztuce praludzi z wykorzystaniem prastarych technik. W imitacji jaskini dzieci tworzą malunki na ścianach, poznając jednocześnie historię rodzaju ludzkiego. Tematyką malowideł są sceny z codziennego życia jaskiniowców.

 • Bilet Kompleksowy – 55 zł./os. (Park Ewolucji Człowieka, JuraPark, Tunel Czasu, Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Park Rozrywki, Plac Zabaw, Kino Emocji 5D)
 • Bilet JuraPark – 38 zł./os. (JuraPark, Tunel Czasu, Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Park Rozrywki, Plac Zabaw)
 • Bilet PNiEC – 28 zł./os. (Park Nauki i Ewolucji Człowieka)
 • Przewodnik – 3 zł./os.
  ◦ grupy poniżej 15 osób – 45 zł/grupa
 • Warsztaty – 15 zł/os.
 • Lekcja – 15 zł/os.
 • Kino 5D – 10 zł/os.

MENU DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

 • I danie (zupa dnia) – 7 zł/os.
 • II danie (filet drobiowy/rybny + frytki + surówka + woda) – 22 zł/os.
 • II danie (pierogi + woda) – 14 zł/os.
 • Zestaw I (zupa +II danie filet) – 27 zł/os.
 • Ognisko/grill (kiełbaska + pieczywo + sosy + woda)– 10 zł/os.

Wymagana wcześniejsza rezerwacja.
Jednakowy zestaw obiadowy dla całej grupy.
Na 10ro dzieci – 1 opiekun korzysta z bezpłatnego posiłku.