Park Jurajski - JuraPark Krasiejów

Park Jurajski

Park dinozaurów to wyjątkowe miejsce pełne ekscytujących niespodzianek. A spotkanie z dinozaurami to zaledwie początek wielkiej przygody! 

Park jurajski położony jest w malowniczej okolicy, otoczonej lasami, z dala od zgiełku miasta. Powstał na zdegradowanym przez przemysł terenie, który przed laty eksploatowały kopalnia i cementownia.

Jura Park

Naukowcy dokonali tutaj przełomowego odkrycia, gdy natrafili na ślady prehistorycznych gadów i płazów sprzed 230 mln lat, w tym najstarszego przodka dinozaurów Silesaurus opolensis (śląski jaszczur spod Opola). Stan zachowania okazów, ich liczba i różnorodność pozwoliły na rozpoczęcie prac badawczych, które trwają do dziś i spowodowały, że Krasiejów stał się „mekką dla paleontologów”. 

W pokładach sprzed ok. 230 mln lat odkryto skamieniałości organizmów żyjących zarówno w środowisku wodnym, jak i lądowym. Krasiejowskie złoża skamieniałości triasowych płazów i gadów należą do najbogatszych w Europie.

Zwiedzanie parku dinozaurów rozpoczyna się wizytą w jednym z najdłuższych na świecie kin 3D – Tunelu Czasu, gdzie poznajemy proces narodzin naszej planety Ziemi. Następnie czeka nas spacer ścieżką dydaktyczną, na której znajduje się niemal 250 naturalnej wielkości przedstawicieli świata dinozaurów, z którymi dosłownie można stanąć oko w oko. Po drodze warto zobaczyć jeszcze Pawilon Paleontologiczny, który jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie można, stąpając po szklanej powierzchni, przejść nad stanowiskiem paleontologicznym. W sezonie letnim na terenie stanowiska dokumentacyjnego prowadzone są prace badawcze. 

W Prehistorycznym Oceanarium doznamy potężnej dawki emocji podczas spotkania z prehistorycznymi gadami morskimi, nabierającymi trójwymiarowej głębi. Wizyta w Krasiejowie to nie tylko zwiedzanie, ale również okazja do beztroskiej zabawy w obrębie parku rozrywki, na placach zabaw znajdują się: zjeżdżalnie, karuzele czy należący do największych w Polsce małpi gaj.

Kamera na żywo