JuraPark - JuraPark Krasiejów

JuraPark

JuraPark Krasiejów to wyjątkowe miejsce pełne ekscytujących niespodzianek. A spotkanie z dinozaurami to zaledwie początek wielkiej przygody!
Park położony jest w malowniczej okolicy, otoczonej lasami, z dala od zgiełku miasta.
Powstał na zdegradowanym przez przemysł terenie, który przed laty eksploatowała kopalnia i cementownia. Naukowcy dokonali tutaj przełomowego odkrycia, gdy natrafili na ślady prehistorycznych gadów i płazów sprzed 230 mln lat, w tym najstarszego przodka dinozaurów Silesaurus opolensis (śląski jaszczur spod Opola). Stan zachowania okazów, ich liczba i różnorodność pozwoliły na rozpoczęcie prac badawczych, które trwają do dziś i spowodowały, że Krasiejów stał się „mekką dla paleontologów” . W pokładach sprzed ok.230 mln lat odkryto skamieniałości organizmów żyjących zarówno w środowisku wodnym, jak i lądowym. Krasiejowskie złoża skamieniałości triasowych płazów i gadów należą do najbogatszych w Europie.
Zwiedzanie rozpoczyna się wizytą w jednym z najdłuższych na świecie kin 3D – Tunelu Czasu, gdzie poznajemy proces narodzin naszej planety Ziemi. Następnie czeka nas spacer po ścieżce dydaktycznej, na której znajduje się niemal 250 naturalnej wielkości przedstawicieli świata dinozaurów, z którymi dosłownie można stanąć oko w oko. Po drodze warto zobaczyć jeszcze Pawilon Paleontologiczny, który jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie można, stąpając po szklanej powierzchni, przejść nad stanowiskiem paleontologicznym. W sezonie letnim prowadzone są na terenie stanowiska dokumentacyjnego prace badawcze. W Prehistorycznym Oceanarium czeka potężna dawka emocji podczas spotkania z prehistorycznymi gadami morskimi – wszystko odbywa się w głębi trójwymiaru. Wizyta w Krasiejowie to nie tylko zwiedzanie, ale również okazja do beztroskiej zabawy na placach zabaw, na terenie parku rozrywki – ze zjeżdżalniami, karuzelami, czy jednym z największych w Polsce małpich gajów.

Translate »
Kamera online