Zamknij

Atrakcje dla dzieci

JuraPark Krasiejów to idealne miejsce, by spędzić aktywnie dzień i przeżyć niezapomnianą przygodę. Nie brakuje tu atrakcji dla całych rodzin – młodszych i starszych dzieci, a także rodziców.

Niektóre z nich dostępne są w okresie wiosenno-letnim, inne także zimą. Jednak wszystkie pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym, ucząc i bawiąc. Poznaj najciekawsze atrakcje JuraParku w Krasiejowie!

JuraPark Krasiejów to atrakcje dla rodziny

Park Dinozaurów to bez wątpienia największa atrakcja JuraParku, która przyciąga tłumy dużych i małych. I nic dziwnego, gdyż jest to jedno z ciekawszych, fascynujących i starannie przygotowanych miejsc na turystycznej mapie Opolszczyzny, a nawet Polski.

Dinopark w Krasiejowie składa się ze ścieżki edukacyjnej, na której można spotkać przeszło 200 modeli dinozaurów, gadów i wymarłych płazów w ich naturalnych wymiarach. Poznacie tu około 70 gatunków tych zwierząt wraz z ich niezwykłą historią.

Warto zaznaczyć, że wszystkie modele zwierząt zostały przygotowane we współpracy z paleo-rzeźbiarzami. Dzięki temu są one wykonane zgodnie z najnowszą wiedzą, odkryciami i standardami w paleontologii oraz z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów.

Zobaczycie także prawdziwe skamieniałości w miejscu ich odkrycia, bowiem JuraPark Krasiejów to jedyne muzeum „in situ” w Europie. Cała ścieżka edukacyjna ma około 1500 metrów długości, a jej przejście zajmuje od 1,5 do 2 godzin. To doskonały początek fascynującej wycieczki do JuraParku w Krasiejowie!

Atrakcje turystyczne dla dzieci i nastolatków

Oprócz Parku Dinozaurów, będącego główną atrakcją i jednocześnie motywem przewodnim naszego parku rozrywki, przygotowaliśmy szereg innych rozrywek zarówno dla najmłodszych, ich rodziców, jak i nastolatków. Zapewniamy, że możecie spędzić tu ciekawie czas całą rodziną i żadne z was nie będzie się nudzić!

Prehistoryczne Oceanarium to miejsce przybliżające podwodne życie ogromnych gadów i gatunków, które żyły tysiące lat temu w wodach na Ziemi. I tak jak w przypadku dinozaurów, modele tych potężnych gadów morskich są wykonane w ich naturalnej wielkości.

Park Nauki i Ewolucji Człowieka to propozycja dla młodzieży żywo interesującej się historią człowieka i Ziemi oraz zachodzących na niej fascynujących przemian. Już sam budynek muzeum, utrzymany w futurystycznym stylu, budzi podziw. A w środku czeka na odwiedzających podróż nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie.

Tunel Czasu to kolejne atrakcyjne miejsce dla dzieci, które przeniesie Was w czasie do momentu, w którym na Ziemi nie było niczego i przeprowadzi Was przez kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Na pokładzie Kapsuły Czasu lecjącej przez ten 300-metrowy tunel przemierzycie miliardy lat istnienia Wszechświata.

Dla spragnionych aktywności proponujemy spędzenie rodzinnego czasu w Parku Rozrywki. Nie brakuje tu atrakcji dostępnych dla najmłodszych dzieci, jak i dla nastolatków. Są tu między innymi: basen z kulkami, Małpi Gaj, kolejka szynowa „Ciuchcia”, dmuchańce, trampoliny, karuzele, Eurobungee, Mini Coaster i wiele innych propozycji.

Odkryj atrakcyjne miejsca dla dzieci

Dbając o najbardziej wymagających gości naszego parku, staramy się organizować specjalne wydarzenia, w których mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i całe rodziny. Dzięki temu w JuraParku w Krasiejowie nigdy nie ma nudy, niezależnie od pogody czy pory roku.

Każdy, młodszy i starszy, o różnych zainteresowaniach, może skorzystać z atrakcji, pokazów, warsztatów i zajęć kreatywnych organizowanych pod okiem doświadczonych animatorów i paleontologów, którzy z wielką pasją opowiadają o swojej pracy.

Oprócz tego organizujemy wycieczki szkolne, wakacje, ferie zimowe, kolonie i półkolonie, zabawy karnawałowe i specjalne wydarzenia z okazji Dnia Dziecka, Mikołajek czy Halloween.

Warto więc do nas wracać w te wyjątkowe dni, by za każdym razem zobaczyć coś nowego i spędzić czas w wyjątkowy sposób. Zachęcamy do sprawdzania zakładki „Aktualności” na naszej stronie, by wiedzieć, jakie wydarzenia będą organizowane w najbliższym czasie.

Atrakcje koło Opola, które zachwycą całą rodzinę!

JuraPark Krasiejów położona jest w województwie opolskim, zaledwie kilka kilometrów od krajowej drogi nr 46 i wojewódzkiej drogi nr 453. Dogodna lokalizacja i łatwy dojazd sprawiają, że chętnie przyjeżdżają do nas zarówno mieszkańcy Opola i okolic, jak i osoby z dalszych stron Polski.

Niezależnie od tego, czy mieszkacie nieopodal, czy też dalej, możecie zaplanować całodniowy, rodzinny pobyt w naszym Parku Rozrywki przy okazji dłuższego wyjazdu w okolicy lub spędzić u nas kilka dni wraz z noclegiem w ramach urlopu, wakacji, długiego weekendu czy ferii zimowych. To doskonały pomysł także na wyjazd-niespodziankę dla dziecka z okazji urodzin lub zupełnie bez okazji.

Zapraszamy wszystkich do rezerwowania pobytu i przekonania się na własne oczy, jak wyglądał świat w czasach prehistorycznych!

Nasi partnerzy

pgi
Uniwersytet Opolski
JPS_logo
bkt_pomaranczowe
orot
pepsi-logo
hotel-bajka
Sprawdź pogodę