Nagrody

2004

Pro Publico Bono – nagroda w kategorii Inicjatywy na rzecz rozwoju środowiska i regionu, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy organizacji z samorządem terytorialnym.

Wędrowiec Świętokrzyski – za szczególne zasługi dla rozwoju turystyki w Województwie Świętokrzyskim nadany przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Ziemia Świętokrzyska – Piękna Nieznajoma – I miejsce w plebiscycie ogłoszonym przez Świętokrzyską Regionalną Organizację Turystyczną.

2005

Duma Regionu – dla wybitnych osób i instytucji, których wartość i osiągnięcia są uniwersalne a korzenie regionalne – nagroda przyznana przez Wojewodę Świętokrzyskiego.

Turystyczny Produkt Roku 2005 – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Bałtowskiego parku Jurajskiego – najlepszego produktu turystycznego.

2006

Lider Regionu 2005 – plebiscyt „Echa Dnia” I nagroda w kategorii sport, turystyka i rekreacja za Bałtowski Park Jurajski.

Europejska Odnowa Wsi – Ummendorf

Odznaka Ministra „Za zasługi dla Turystyki” – dla Piotra Lichoty – Prezesa Stowarzyszenia DELTA.

2007

VICTOR 2006 – dla prezesa Stowarzyszenia Delta Piotra Lichoty za produkt turystyczny „Szwajcaria Bałtowska”.

Lider Regionu 2006 – plebiscyt „Echa Dnia” I nagroda w kategorii sport, turystyka i rekreacja za Bałtowski Park Jurajski.

Wyróżnienie za „Agroturystykę Bałtów” przyznane przez wyróżnienie Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

Najlepszy regionalny i lokalny produkt turystyczny – Polska Organizacja Turystyczna przyznała I miejsce w ramach XII Targów Turystyki i Wypoczynku „Lato 2007”.

Siedem Cudów Polski – kategoria Atrakcje dla dzieci – konkurs organizowany przez Travel Polska oraz wydawnictwo Carta Blanca.

2008

Cent For Future – dla Stowarzyszenia Delta – nagroda przyznana przez redakcję magazynu Polish Market oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w kategorii „Nadzieja Polskiego Rynku 2008”

Superwędrowiec Świętokrzyski – dla Stowarzyszenia Delta za szczególne i wybitne zasługi dla rozwoju turystyki w regionie (Światowy Dzień Turystyki)

Nasze Dobre Świętokrzyskie – „Echa Dnia” przyznała Stowarzyszeniu Delta dwie nagrody główne za produkt turystyczny JuraPark Bałtów oraz Zwierzyniec Bałtowski.

2009

Laur Świętokrzyski – Człowiek Roku dla prezesa Piotra Lichoty.

2010

Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej dla JuraParku Krasiejów.

Turystyczny Produkt Roku 2010 – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla JuraParku Krasiejów.

2011

Honorowe Obywatelstwo Gminy Ozimek oraz wręczenie symbolicznego klucza do bram miasta dla prezesa Piotra Lichoty przez Burmistrza Miasta i Gminy Ozimek.

2012

VICTOR 2011 – dla prezesa Piotra Lichoty za produkt turystyczny „Prehistoryczne Oceanarium”.

Novator 2011 – Animator Gospodarki za stworzenie warunków dla dynamicznego rozwoju przedsiębiorczości w gminie Bałtów – Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa.

7 Cudów Funduszy Europejskich w kategorii Miejsce przyjazne dzieciom – Ministerstwo Rozwoju Regionalnego za projekt Budowa obiektu turystycznego oraz ścieżki edukacyjnej na terenie odkryć paleontologicznych (JuraParku) w Krasiejowie.

„Popularyzator Nauki” – tytuł przyznany Stowarzyszeniu Delta przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową w kategorii Instytucja Nienaukowa.

2014

Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez POT zostało wręczone na gali finałowej konkursu „7 nowych cudów Polski” podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu (24.11.2014).

2019

Certyfikat jakości Trip Advisor – najbardziej opiniotwórczy portal turystyczny