Nasze Parki

JuraPark Bałtów

JuraPark Bałtów, a właściwie Bałtowski Kompleks Turystyczny, gdyż obecnie pod taką nazwą działa obiekt jest pierwszym parkiem dinozaurów w Polsce. Zlokalizowany jest w północno- wschodniej części województwie świętokrzyskim, 15 km od Ostrowca Świętokrzyskiego.
Z uwagi na potencjał miejsca z roku na rok w sąsiedztwie terenu JuraParku powstawały coraz to nowsze atrakcje. Obecnie obiekt jest największym tego typu kompleksem turystycznym w Polsce. Na jego terenie turyści mogą skorzystać z takich atrakcji jak m.in. JuraPark, Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Górny i Dolny, Sabatówka „Wioska Czarownic”, Park Rozrywki, Kino Emocji – Cinema 5D, Kraina Koni, Polska w Miniaturze, Rollercoaster oraz w sezonie zimowym Szwajcaria Bałtowska czy Wioska Świętego Mikołaja. Ponadto oferuje szeroki wybór gastronomi oraz posiada nowoczesną bazę noclegową, która znajduje się na terenie kompleksu. Obiekt istnieje na polskim rynku usług turystycznym już ponad 16 lat, a jego powierzchnia zajmuje obecnie ponad 100 ha. Hasło przewodnie Kompleksu brzmi „Rodzinne miejsce dobrej przygody”.

JuraPark Bałtów
Bałtów 8a
27-423 Bałtów
rezerwacja.baltow@jurapark.pl
tel. 41 310 10 13, +48 518-691-392
www.juraparkbaltow.pl


JuraPark Solec Kujawski

Położony w centrum Solca Kujawskiego dokładnie pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem. Zajmuje powierzchnię ponad 12 ha. Ozdobą naszego JuraParku są: Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha z imponującą kolekcją skamieniałości, a także ok. 150 modeli prehistorycznych zwierząt (głównie dinozaurów). Nowością są nowoczesne i doskonale wyposażone sale multimedialne przeznaczone na zajęcia dydaktyczne.
Ścieżka z dinozaurami stanowi jedną z głównych atrakcji parku. Zwiedzający mają możliwość odbycia wędrówki przez erę mezozoiczną, czyli erę dinozaurów. Spacer pośród doskonale zrekonstruowanych figur, pozwala uzmysłowić sobie różnorodność i niesamowitość tego zaginionego już świata. JuraPark to nie tylko obiekt o walorach edukacyjnych, lecz także miejsce rozrywki i zabawy dla wszystkich – po prostu rodzinne miejsce dobrej przygody. Wśród atrakcji „rozrywkowych” na uwagę zasługują z pewnością: mechatroniczne dinozaury, Kino Emocji – Cinema 5D, plac zabaw, Park Rozrywki. Na smakoszy czeka wyjątkowa Restauracja Jaskiniowa.

JuraPark Solec Kujawski
ul. Sportowa 1
86-050 Solec Kujawski
rezerwacja.solec@jurapark.pl
tel. 52 387 32 35 
www.juraparksolec.pl


JuraPark Krasiejów

Położony zaledwie 120 km od Wrocławia (kierunek Opole) park zachwyca rozmachem, estetyką i różnorodnością. JuraPark Krasiejów postawił sobie za cel popularyzację wiedzy z zakresu paleontologii i robi to w sposób ciekawy, przyjazny, profesjonalny i przede wszystkim niepowtarzalny. Na terenie JuraParku Krasiejów znajdują się również czynne wykopaliska, które można odwiedzić. W miękkich iłach krasiejowskich sprzed 230 milionów lat zachowały się nagromadzone w wodnych osadach tysiące kości niezwykłych zwierząt, żyjących zarówno w środowisku wodnym jak i lądowym. Najbardziej znanymi krasiejowskimi skamieniałościami są liczne elementy kostne należące do bardzo blisko spokrewnionego z dinozaurami – silezaura. Największe modele dinozaurów w Krasiejowie mają nawet 60 metrów długości (amficelias) albo 18 metrów wysokości (brachiozaury). Do grona konsultantów współpracujących przy ich tworzeniu należą światowej sławy znawcy dinozaurów oraz odkrywcy ich tropów, a także uczeni, którzy na co dzień zajmują się rekonstruowaniem prehistorycznego świata. Atrakcje JuraParku w Krasiejowie to: ścieżka z dinozaurami, Tunel Czasu, Pawilon Paleontologiczny, Prehistoryczne Oceanarium, Park Rozrywki oraz multimedialne muzeum Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

JuraPark Krasiejów
ul. 1 Maja 10
46-040 Krasiejów
rezerwacja.krasiejow@jurapark.pl
www.juraparkkrasiejow.pl