Wycieczka jednodniowa - Park Dinozaurów JuraPark Krasiejów
Zamknij

OFERTA WYCIECZKI JEDNODNIOWEJ SPEŁNIAJĄCEJ WYMAGANIA PROJEKTU Z DOFINANSOWANIEM MEIN

wykopaliska związane z odkryciem szkieletów dinozaurów + Park Nauki i Rozrywki

WYKOPALISKA ZWIĄZANE Z ODKRYCIEM SZKIELETÓW DINOZAURÓW JAKO PUNKT EDUKACYJNY W RAMACH OBSZARU „NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA POLSKIEJ NAUKI”

JuraPark w Krasiejowie powstał na miejscu jednego z największych i najsłynniejszych odkryć paleontologicznych w historii badań prehistorii w Polsce. Odkryto tutaj jedyne  naszym kraju i jedno z nielicznych na świecie cmentarzysko późnotriasowych kręgowców. To właśnie w Krasiejowie znaleziono szczątki jednego z najstarszych pradinozaurów – silezaura, którego odkrycie wstrząsnęło fundamentami wiedzy naukowej na temat powstania i wczesnej ewolucji dinozaurów.

Podczas zwiedzania wykwalifikowani przewodnicy, będący również paleontologami przekażą w sposób ciekawy i przystępny wiedzę na temat ewolucji życia na Ziemi. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu możemy chronologicznie poznawać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie wraz z najważniejszymi wydarzeniami z przeszłości.

Uczniowie dowiedzą się również, jak wielu wybitnych paleontologów to nasi rodacy i jak ogromny był ich wkład w rozwój światowej paleontologii. Odwiedzą również jedyny w naszym kraju Pawilon Paleontologiczny oraz wraz z paleontologiem wejdą na stanowisko dokumentacyjne na którym nadal prowadzone są prace poszukiwawcze.

PARK NAUKI I ROZRYWKI JAKO PUNKT EDUKACYJNY W RAMACH OBSZARU "KULTURA I DZIEDZICTWO NARODOWE"

Na terenie Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie znajduje się Park Nauki i Ewolucji Człowieka, unikalny i jedyny tego typu obiekt edukacyjny w Polsce. Skupia się on na ukazywaniu historii ewolucyjnej rodzaju ludzkiego. W sposób przystępny i interesujący przekazywana jest wiedza dotycząca hominidów, od ich pojawienia się w Afryce kilka milionów lat temu aż do początków cywilizacji. Zwiedzanie zorganizowane jest w sposób nowoczesny i futurystyczny, łączący zaawansowaną technologię z zamierzchłą przeszłością. Na zwiedzających czekają liczne interaktywne multimedia umożliwiające przyswajanie wiedzy poprzez zabawę oraz ogromna kolekcja eksponatów związana z historią człowieka. Ścieżka dydaktyczna ukazuje naszych praprzodków, środowisko ich życia oraz początki kultury, sztuki i technologii.

Uczniowie dowiedzą się również o wkładzie polskich naukowców w odkrycia i badania nad paleoantropologią oraz poznają najważniejsze stanowiska związane z prehistorią człowieka zlokalizowane na terenie naszego kraju.

PROGRAM WYCIECZKI JEDNODNIOWEJ

PAKIET „POZNAJ POLSKĘ” – CENA 70 ZŁ/OS.

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

 • Park Ewolucji Człowieka
 • Ścieżka z dinozaurami
 • Tunel Czasu
 • Prehistoryczne Oceanarium

Wykopaliska związane z odkryciem szkieletów dinozaurów

 • Wykopaliska Paleontologiczne (część teoretyczna, warsztatowa i terenowa)
 • Pawilon Paleontologiczny

Napisz do nas: rezerwacja.krasiejow@jurapark.pl

Tematyka zajęć w ramach pakietu

"NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA POLSKIEJ NAUKI"

„DINOZAURY NIE WYMARŁY TYLKO SKRZYDŁA ROZPOSTARŁY”

Czas trwania zajęć ok 120 – 150 minut

Zajęcia mają zachęcić uczniów klas I – III do poznania najnowszych odkryć dotyczących powstania i  ewolucji dinozaurów, oraz przedstawiają wkład polskich badaczy w rozwój paleontologii

 1. Część teoretyczna – poznajemy historię dinozaurów, od ich powstania przez rozkwit aż do wymarcia. Dowiadujemy się dlaczego dinozaury nie znikły bezpotomnie. Ukazujemy znaczenie odkryć i badań polskich naukowców w rozwój paleontologii (prezentacja multimedialna na sali kinowej w budynku PNIEC, ścieżka dydaktyczna w JuraParku i wizyta w Pawilonie Paleontologicznym wraz z paleontologiem).
 2. Część warsztatowa – zabawa edukacyjna polegająca na rozpoznawaniu i preparowaniu skamieniałości oraz tworzenie drzewa rozwojowego życia na Ziemi z wykorzystaniem oryginalnych skamielin i modeli (teren JuraParku, budynek PNIEC).
 3. Część terenowa – zajęcia paleontologiczne na stanowisku dokumentacyjnym, poszukiwanie i preparowanie skamieniałości w terenie pod okiem paleontologów (stanowisko dokumentacyjne Trias).20

„Przygody w skamieniałym Świecie – Polska na przestrzeni dziejów”

Czas trwania zajęć ok 3 h

Zajęcia mają ukazać uczniom klas IV-VIII jak zmieniał się świat przez miliony lat na obszarach, które stały się obszarami naszego kraju na podstawie najważniejszych Polskich odkryć paleontologicznych.

 1. Część teoretyczna – odbywamy wirtualną podróż przez dzieje i obserwujemy ewolucję życia poznając wymarłe zwierzęta, których szczątki znaleziono w Polsce (prezentacja multimedialna w sali kinowej budynku PNIEC,  ścieżka dydaktyczna w JuraParku i wizyta w Pawilonie Paleontologicznym wraz z paleontologiem).
 2. Część praktyczna – uczestnicy nabywają umiejętność rozpoznawania różnych typów i rodzajów skamieniałości, tworzą drzewo rozwojowe życia na Ziemi z wykorzystaniem oryginalnych skamieniałości i modeli (teren JuraParku, budynek PNIEC).
 3. Część terenowa – zajęcia paleontologiczne na stanowisku dokumentacyjnym, poszukiwanie i preparowanie skamieniałości w terenie pod okiem paleontologów (stanowisko dokumentacyjne Trias).

„Wędrówki przez dzieje – historia życia na Ziemi”

Czas trwania zajęć ok 3 h

Zajęcia mają ukazać uczniom szkół ponadpodstawowych historię życia na Ziemi, od powstania pierwszych mikroorganizmów do pojawienia się człowieka, z uwzględnieniem odkryć Polskich naukowców na terenie naszego kraju i na świcie.

 1. Część teoretyczna – przedstawiamy historię życia w oparciu o najnowsze i najbardziej aktualne odkrycia polskich paleontologów, prześledzimy jak zmieniał się świat ożywiony na przestrzeni dziejów. Ukażemy jak ważne dla nauk biologicznych są odkrycia paleontologiczne z Polski (prezentacja multimedialna w sali kinowej budynku PNIEC,  ścieżka dydaktyczna w JuraParku i wizyta w Pawilonie Paleontologicznym wraz z paleontologiem).
 2. Część terenowo – praktyczna obejmuje badania oryginalnych skamieniałości pochodzących zarówno z Polski jak i z innych części świata znajdujących się w  naszej kolekcji oraz  zajęcia paleontologiczne na stanowisku dokumentacyjnym, poszukiwanie i preparowanie skamieniałości w terenie pod okiem paleontologów ( kolekcja skamieniałości w budynku PNIEC, stanowisko dokumentacyjne Trias).

Tematyka zajęć w ramach pakietu

"KULTURA I DZIEDZICTWO NARODOWE"

„Między nami, jaskiniowcami – życie i twórczość ludzi pierwotnych” 

Czas trwania zajęć ok 120 -150 minut

Zajęcia mają zachęcić uczniów klas I – III do poznania najnowszych odkryć dotyczących codziennego życia naszych przodków, otaczającego ich świata przyrody oraz przedstawiają wkład polskich badaczy w rozwój paleoantropologii.

 1. Część teoretyczna – poznajemy czasy epoki lodowcowej, kiedy praludzie musieli zmagać się z wrogim środowiskiem. Ukazujemy codzienne aspekty życia jaskiniowców, jak szyli ubrania, robili narzędzia, zbierali i przygotowywali jedzenie, jak odkryli sztukę. Przedstawimy znaczenie odkryć i badań polskich naukowców w poznawaniu prehistorii człowieka (prezentacja multimedialna na sali kinowej w budynku PNIEC, ścieżka dydaktyczna oraz wystawa paleoantropologiczna w budynku PNIEC wraz z przewodnikiem, prezentacja artefaktów paleolitycznych).
 2. Część warsztatowa – zabawa edukacyjna polegająca na odtwarzaniu malowideł naskalnych ludzi pierwotnych w imitacji jaskini, wykorzystując prastare techniki i materiały (teren JuraParku, budynek PNIEC).
 3. Część terenowa – wycieczka po terenie JuraParku, ukazanie elementów środowiska jakie otaczało ludzi pierwotnych, roślin jadalnych i leczniczych, grzybów, zwierząt, sposobów radzenia sobie w naturze z elementami survivalu (teren JuraParku)

„Skąd przyszedłeś człowieku?? –  śladami naszych praprzodków”

Czas trwania zajęć ok 3 h

Zajęcia mają przedstawić uczniom klas IV-VIII ewolucję rodzaju ludzkiego oraz zawiłe ścieżki jego ekspansji i podboju Ziemi. W oparciu o najnowsze i najbardziej aktualne odkrycia omówimy praludzi oraz ukażemy świat jaki ich otaczał. Przedstawimy również wkład polskich naukowców w rozwój paleoantropologii w oparciu o znaleziska z terenu naszego kraju.

 1. Część teoretyczna – podążymy tropami praludzi, od ich pojawienia się miliony lat temu aż do pojawienia się pierwszych cywilizacji. Śledzimy praludzi od ich afrykańskiej kolebki po najdalsze zakątki globu. Ukazane zostanie znaczenie odkryć i badań polskich naukowców w poznawaniu prehistorii człowieka (prezentacja multimedialna na sali kinowej w budynku PNIEC, ścieżka dydaktyczna oraz wystawa paleoantropologiczna w budynku PNIEC wraz z przewodnikiem, prezentacja artefaktów paleolitycznych oraz replik skamieniałości).
 2. Część warsztatowa – zabawa edukacyjna polegająca na odtwarzaniu malowideł naskalnych ludzi pierwotnych w imitacji jaskini, wykorzystując prastare techniki i materiały. Uczestnicy sami wykonają narzędzia do malowania oraz barwniki (teren JuraParku, budynek PNIEC).
 3. Część terenowa – wycieczka po terenie JuraParku, ukazanie elementów środowiska jakie otaczało ludzi pierwotnych, roślin jadalnych i leczniczych, grzybów, tropienie zwierząt, wytwarzanie prostych narzędzi, sposobów radzenia sobie w naturze z elementami survivalu (teren JuraParku)

„Pochodzenie i ewolucja człowieka”

Czas trwania zajęć ok 3 h

Zajęcia mają ukazać uczniom szkół ponadpodstawowych ewolucję rodzaju ludzkiego, od pojawienia się pierwszych człowiekowatych w Afryce do powstania Homo sapiens, z uwzględnieniem odkryć polskich naukowców na terenie naszego kraju i na świecie. W oparciu o najnowsze i najbardziej aktualne odkrycia omówimy różne gatunki praludzi,  środowiska jakie ich otaczały oraz ukażemy w jakiś sposób człowiek zdominował przyrodę.

 1. Część teoretyczna – w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu paleoantropologii przedstawimy najważniejsze gatunki praludzi jakie istniały na przestrzeni dziejów i środowiska jakie je otaczały. Ukazane zostanie znaczenie odkryć i badań polskich naukowców w poznawaniu prehistorii człowieka (prezentacja multimedialna na sali kinowej w budynku PNIEC, ścieżka dydaktyczna oraz wystawa paleoantropologiczna w budynku PNIEC wraz z przewodnikiem, prezentacja artefaktów paleolitycznych oraz replik skamieniałości).
 2. Część warsztatowa – zabawa edukacyjna polegająca na odtwarzaniu malowideł naskalnych ludzi pierwotnych w imitacji jaskini, wykorzystując prastare techniki i materiały. Uczestnicy sami wykonają narzędzia do malowania oraz barwniki (teren JuraParku, budynek PNIEC).
 3. Część terenowa – wycieczka po terenie JuraParku, ukazanie elementów środowiska jakie otaczało ludzi pierwotnych, roślin jadalnych i leczniczych, grzybów, tropienie zwierząt, wytwarzanie prostych narzędzi, sposobów radzenia sobie w naturze z elementami survivalu (teren JuraParku).

Nasi partnerzy

Translate »
Kamera na żywo