Dzień dziecka 2023 – atrakcje w JuraParku

Gdzie na dzień dziecka? Do Krasiejowa!

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie został stworzony z myślą o dzieciach i ich rodzicach. U nas nikt nie będzie się nudził!  A Dzień Dziecka będziemy świętować  3 i 4 czerwca 2023 r. – w tych dniach łączymy odpoczynek na świeżym powietrzu ze zdobywaniem wiedzy na temat prehistorii i dobrą zabawą. Gwarantujemy mnóstwo emocji i niezapomniane rodzinne chwile!

Multimedialny tunel czasu

tunel czasu

To miejsce niezwykłe, gwarantujące niezapomnianą przygodę. Na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel (najdłuższe na świecie kino na kołach) udajemy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata, od jego początków, do momentu, kiedy na Ziemi dopiero zaczynają panować dinozaury – przygotuj się na wielką wyprawę!

Ścieżka z dinozaurami

Ścieżka prowadzi przez teren wyrobiska i ma długość około 1 500 m. Czas zwiedzania to ok 1,5 h, choć jest to pojęcie względne 🙂 dla małego dinomaniaka będzie to zbyt krótki czas, zaś dla rządnego wrażeń poszukiwacza atrakcji w parku zabaw będzie to za długo! Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. 

amficelias i brahiozaury

Pawilon Paleontologiczny

pokład kościonośny z Krasiejowa

Zabezpiecza on największe w Europie nagromadzenie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Celowo nie mówimy jeszcze o „wykopaliskach dinozaurów”, ponieważ z naukowego punktu widzenia, szczątki zwierząt odnalezionych w Krasiejowie, datowane są na 225 mln lat, czyli więcej aniżeli szczątki dinozaurów. Oczywiście nazwa ekspozycji wewnątrz pawilonu – „Świat Opolskiego Dinozaura” jest nieprzypadkowa. Znaleziony tutaj „Śląski jaszczur spod Opola” nazywany jest pradinozaurem i przodkiem późniejszych wielkich władców Ziemi.

Prehistoryczne Oceanarium

Sprawi, że przeniesiesz się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. To sceny, w których staniesz „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a do tej pory mogłeś je znaleźć jedynie w książkach – to tu spotkasz potężnego, mierzącego blisko 20 metrów długości Megalodona! Ale to nie wszystko! konieczne wejdź do środka i przekonaj się co można tam zobaczyć. 

Plac zabaw

czyli 300 m2 najlepszej zabawy! W naszym parku z dinozaurami w Krasiejowie znajdują się zróżnicowane atrakcje – od tych najprostszych – wszak mamy 300m2 piaskownice do zabawy, po skomplikowane systemy przeplotni i wysokie zjeżdżalnie. Już trzylatki mogą się na nim bawić pod okiem rodziców, ćwiczyć swoją koordynację ruchową i siłę mięśni.

Park zabaw (park rozrywki)

animacje i spotkania dinozaurami

Dodatkowo w tych dniach bawić Was będziemy razem z naszymi specami od dobrej, a właściwie najlepszej zabawy – Kraśką, Jurasiem i Jaskiniowcami. Będziemy malować, uczyć się nowych sztuczek i puszczać ogromne bańki. Kto będzie  z nami?

PS. Pamiętajcie o naszej super promocji – dla każdego solenizanta, w dniu urodzin, wejście za 1 zł na wszystkie atrakcje!