Zielone Szkoły 2024

Dlaczego warto je organizować i wysyłać dzieci na takie wyjazdy – 6 powodów

 

Zielone szkoły to wyjątkowe doświadczenie, które przynosi nie tylko edukacyjne korzyści, ale również rozwija osobowość i kreatywność dzieci. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto organizować i wysyłać dzieci na zielone szkoły:

1. Bliskość Natury: Dla wielu dzieci, szczególnie tych wychowujących się w mieście, zielone szkoły są pierwszą okazją do bezpośredniego kontaktu z naturą w towarzystwie grupy rówieśników. Badania naukowe wykazują, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci, redukując stres i poprawiając koncentrację.

2. Praktyczna Edukacja: W trakcie zielonych szkół dzieci uczą się poprzez praktyczne doświadczenia. Obserwacja roślin, zwierząt i procesów naturalnych stymuluje ich ciekawość i rozwija umiejętność obserwacji oraz analitycznego myślenia.

3. Zróżnicowane Aktywności: Programy zielonych szkół często obejmują różnorodne aktywności, takie jak wspinaczka, kajakarstwo czy ogniska, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale także uczą współpracy, samodzielności i radzenia sobie w nowych sytuacjach.

4. Świadomość Ekologiczna: W dzisiejszych czasach, kiedy ochrona środowiska staje się coraz ważniejsza, zielone szkoły są doskonałą okazją do kształtowania świadomości ekologicznej dzieci. Poprzez działania praktyczne, takie jak sadzenie drzew czy segregacja odpadów, dzieci uczą się, jak dbać o planetę.

 

5. Kreowanie Silniejszych Więzi: Podczas zielonych szkół dzieci spędzają czas z rówieśnikami poza szkolnymi murami. To doskonała okazja do budowania silniejszych więzi i rozwijania umiejętności komunikacji i pracy w zespole.

6. Odcięcie od Technologii: W dobie powszechnego korzystania z technologii, zielone szkoły oferują dzieciom możliwość oderwania się od ekranów i przeżycia prawdziwych, autentycznych doświadczeń.

Dodatkowo, warto wspomnieć, że takie wyjazdy można zorganizować również do JuraParku Krasiejów. JuraPark oferuje wyjazdy już od dwóch dni, dysponuje bazą noclegową na terenie obiektu lub w bliskim jego sąsiedztwie. Zapewniając atrakcje połączone z poznawaniem świata zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem – Nocną Przygodę.

Wysłanie dzieci na zielone szkoły do JuraParku to nie tylko unikalna edukacja, ale także niezapomniane przygody, które na długo pozostaną w pamięci każdego uczestnika.

Poznaj nasze atrakcje