Weekend z dzieckiem: dlaczego warto odwiedzieć JuraPark w Krasiejowie?

Rodzinne wakacje nie zawsze muszą oznaczać długie wyjazdy i wielkie wydatki. Czasami wystarczy  zorganizować kreatywnie weekend z dzieckiem, by odpocząć, spędzić miłe chwile, a także poszerzyć wiedzę pociechy i zaszczepić w niej całkiem nieoczywiste pasje. Jeśli szukasz pomysłu, gdzie wyjechać i co zobaczyć w Polsce, polecamy Krasiejów, niewielką miejscowość oddaloną o około 5 km na wschód od drogi krajowej nr 46 Opole-Lubliniec-Częstochowa.

Weekend w Polsce z dzieckiem — połącz zabawę z nauką

Nauka przez zabawę — oto doskonały sposób na edukowanie dzieci. To nie szkolne ławy, ślęczenie nad książkami czy rozwiązywanie testów jest kwintesencją zdobywania wiedzy. Dzieci najlepiej uczą się w ruchu, oglądając i dotykając eksponatów, słuchając o nich w towarzystwie osób obeznanych z tematem i mających dar do snucia historii. W terenie, podczas weekendowej wycieczki, maluchy mogą przyswoić mnóstwo wiedzy!

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko kojarzyło naukę geografii, biologii, geologii czy historii Ziemi i człowieka z przyjemnością, zabierz całą rodzinę do Krasiejowa!

JuraPark Krasiejów — doskonały pomysł na wyjazd

Polska obfituje w fantastyczne miejsca! Już w kilka godzin, a nawet minut (w zależności od tego, gdzie mieszkasz), dojedziesz do JuraParku w Krasiejowie. Jeśli masz blisko, możesz przyjechać rano i wrócić do domu wieczorem. Jeśli potrzebujesz więcej czasu na podróż, skorzystaj z bazy noclegowej i gastronomicznej na miejscu.

W Krasiejowie, na terenie Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, czynna jest   baza noclegowa z zapleczem gastronomicznym. Można tutaj nie tylko skorzystać z pokoi 2-, 4-, 6-, a nawet 14-osobowych, ale także z pełnego wyżywienia, czyli śniadań, obiadów i kolacji.

Jest tutaj także otoczone zielenią Pole Biwakowe, zaledwie 100 m od JuraParku.  Jeśli zamiast w namiocie, wolisz spać w kamperze lub przyczepie kempingowej, możesz wybrać noclegi w CamperPark tuż przy JuraParku. Otoczony lasem i łąkami teren jest wyposażony w nowoczesną infrastrukturę z 12 miejscami dla kamperów, przyłączem prądowym i miejscem, w którym można uzupełnić wodę pitną albo zrzucić nieczystości.

Za pobyt można zapłacić Bonem Turystycznym. Pamiętaj, że jego ważność niebawem dobiega końca! Jeśli jeszcze nie wykorzystałeś bonu, czas mija. Szkoda, żeby pieniądze przeznaczone na rodzinny wypoczynek przepadły!

Weekend z dzieckiem

Jakie atrakcje czekają na Ciebie i Twoje dziecko?

JuraPark to cały kompleks atrakcji poza miastem, zbudowany na terenie dawnego wyrobiska iłów, w otoczeniu przepięknych terenów  zielonych województwa  opolskiego. Zapewniono tutaj mnóstwo różnorodnych niespodzianek, których celem jest przedstawienie dzieciom i dorosłym najbardziej odległych wydarzeń  z  historii planety.

Park Nauki i Ewolucji Człowieka

Tutaj uczestnicy zabawy poznają zawiłe losy nas – ludzi. Od tego, jak przyjęliśmy postawę wyprostowaną, po zręczne wytwarzanie i wykorzystywanie narzędzi. Wykorzystanie technologii cyfrowej sprawiło, że dzieci i dorośli poczują się, jakby podróżowali w czasie.

JuraPark

Spacerując ścieżką o długości 1500 metrów, można zobaczyć ok. 200 modeli . Aż 70 różnych gatunków!  Rekonstrukcje gadów, płazów i dinozaurów, wg czasu ich panowania na Ziemi, a dodatkowo wszystkie są naturalnej wielkości. JuraPark można zwiedzać w towarzystwie przewodnika.

Tunel Czasu

Dzięki niemu można udać się w podróż do początku istnienia wszechświata. Mobilna Kapsuła Czasu pozwoli uczestnikom zabawy na wyobrażenie sobie wielkiego wybuchu i wszystkich procesów kształtowania się naszej planety oraz całego Układu Słonecznego, zmian zachodzących na Ziemi i kształtowanie się oraz ewolucją życia na niej.

Prehistoryczne Oceanarium

Tutaj zobaczycie z bliska podwodne życie, zarówno to sprzed tysięcy lat, jak i to, które przetrwało do dzisiaj. Morskie stwory i rafy koralowe są tutaj na wyciągnięcie ręki!

Park Rozrywki i Plac Zabaw

Po zwiedzeniu części edukacyjnej można bawić się do woli w parku rozrywki, na ogromnym placu zabaw oraz w małpim gaju. To tutaj znajdują się wielkie zjeżdżalnie, przeplotnie, karuzele i  wiele innych atrakcji!

Pawilon Paleontologiczny — Wykopaliska dinozaurów

To prawdziwy pawilon paleontologiczny, który zabezpiecza skamieniałości triasowych płazów i gadów. Można je oglądać przez szklaną podłogę. Znajdziecie tutaj rekonstrukcję szkieletu pradinozaura (Silesaurus opolensis), a  przy odrobinie szczęścia zobaczycie prawdziwych paleontologów podczas pracy na wykopalisku.

Kino Emocji Cinema 5D

Nowoczesne, wielowymiarowe kino, w którym obrazom towarzyszą doznania dźwiękowe, ruchowe, dotykowe i zapachowe.