- JuraPark Krasiejów
Powrót

ŚWIĘTO DYNI W KRASIEJOWIE

Kreatywne weekendy dla całej rodziny!
od 12 września do 11 października

Tej jesieni, po raz pierwszy w JuraParku odbędzie się Święto Dyni. Ta Królowa Jesieni stanie się inspiracją dla kreatywnych rodzin chcących twórczo spędzić weekend i rozsmakować się w dyniowych przysmakach.

W tym czasie czeka na Was mnóstwo dodatkowych atrakcji:

QUESTING – AKTYWNE ZWIEDZANIE

Questing to edukacyjna gra terenowa będąca jednocześnie niestandardową metodą zwiedzania. Łączy w sobie poszukiwania oparte na odczytywaniu wskazówek zawartych w specjalnie przygotowanych małych przewodnikach (tzw. questach) z poznawaniem dziejów i uroków szczególnie interesujących zakątków Krasiejowa.

Zasady gry są bardzo proste.
Trzymając w ręku quest masz instrukcję i przewodnik równocześnie. Kierując się wskazówkami zawartymi w tekście pokonujemy przeszkody, odkrywamy miejsca i zdobywamy informacje, co umożliwia nam dalszą wędrówkę. Suma wszystkich naszych dokonań pozwoli dotrzeć do upragnionego celu – czyli skarbu. Masz więc start i metę, a po drodze całą masę przygód.

  • Co potrzebujesz?

– quest – pobierz go bezpłatnie ze strony internetowej lub weź ulotkę z punktu obok kasy głównej JuraParku,

– długopis,

– bilet wstępu: questy prowadzą przez atrakcje Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Musisz posiadać więc bilet wstępu.

Każdy quest ma swoją specyfikę, ale nie wymaga specjalistycznej wiedzy. W tropicieli mogą bawić się zarówno dzieci jak i dorośli.  Teksty są proste, rymowane a zgadywanie odpowiedzi i sprawdzanie spostrzegawczości pobudza współzawodnictwo nawet pomiędzy członkami tej samej drużyny.

Poprawnie rozwiązany quest upoważnia do 10% zniżki przy zakupie pamiątek.

Życzymy udanej zabawy!

WARSZTATY ARTYSTYCZNO – PRZYRODNICZE

Kreatywne zajęcia artystyczne odbywają się na pięknie przystrojonej w jesiennym klimacie wiacie gastronomicznej. Młody artysta będzie mógł spróbować swoich sił w zajęciach, w których stworzy swoje własne dzieło sztuki. Doświadczeni animatorzy udzielą fachowych wskazówek, zostawiając jednak przestrzeń na dziecięcą wyobraźnię i swobodę wyrażania własnego poczucia estetyki.

1. Naturalne mydełka pachnące jesienią

Warsztaty robienia naturalnych, pachnących jesienią mydełek z dodatkiem płatków kwiatów, ziół i najpiękniejszych darów natury.

Każdy weekend.

Koszt 15zł/os.

2. DyniArt

Kreatywne warsztaty z wykorzystaniem dyni, wykrawanie, przystrajanie, ozdabianie, tworzenie lampionów, wesołych buziek i co tylko wyobraźnia nam podpowie. Niech fantazja nas poniesie i pozwoli na stworzenie niezwykłych DynioZaurów!

Każdy weekend.

Koszt 15zł/os.

3. Zielarstwo na co dzień

Pod okiem Pani Iwony Wajrach będziecie mogli zapoznać się z szeroką gamą ziół dostępnych wokół nas, zapoznać się z ich wykorzystaniem, właściwościami i zastosowaniem na co dzień. Pani Iwona ugości Was również pyszną fermentowaną herbatką, przyrządzoną według własnej receptury.

Termin: 19 – 20 września

4. Ceramika artystyczna

Pani Beata Woźniak zaprezentuje swoje ceramiczne cuda a także pozwoli Wam na pomalowanie według własnego wyobrażenia ceramicznej dyni!

Termin: 19 – 20 września

Koszt: 15zł/os.

5. Robótki na paluszkach

Pani Basia prowadząca „Sztrykowanie na ekranie” z pomocą włóczki i swoich zgrabnych paluszków stworzy dla Was niesamowite plezjozaury a także pokaże Wam, jak samodzielnie na własnych paluszkach stworzyć cuda z włóczki.

Termin: 12 i 27 września, 4 i 11 października. Koszt: 15zł/os.

6. Kwiaty we włosach

Pani Ania Szmolka fantazyjnymi dekoracjami przyozdobi nawet najbardziej niesforne fryzury. Sama stworzy i dopasuje na Wasze główki eleganckie opaski, które poskromią szalone loki i nadadzą uroku Waszym twarzyczkom.

Termin: 13 września, 3-4 października.

7. Interaktywne warsztaty biologiczno – przyrodnicze

Zajęcia poprowadzą osoby na co dzień zajmujące się edukacją przyrodniczą i biologiczną. Pani Gosia, która stworzyła pracownię ciekawości, nauki i zabawy A co to? koncentruje się wokół wielkiego zachwytu nad naturą i próby naukowego zrozumienia jej. Z kolei Pani Ela z laboratorium nauki i zabawy LabIQ pomoże Wam zrozumieć funkcjonowanie Waszych ciał.

Termin: 10 – 11 października.

KOLOROWE ANIMACJE

W strefie jesiennych dekoracji, na wiacie gastronomicznej, w każdy weekend będą na Was czekali zwariowani animatorzy, którzy rozśmieszą nawet najbardziej marudne dzieci. Pani Jesień, Dyniowa Dama czy Strach Na Wróble zabiorą Wasz w magiczny świat przygód i zabaw.

DYNIA OD KUCHNI

W tym wyjątkowym czasie, nasza Szefowa Kuchni będzie serwować przepyszne dania, których głównym składnikiem będzie oczywiście bogata w wartości odżywcze dynia. Będziecie mogli spróbować, między innymi: zupy z dyni, dyniowych placuszków, kompotu z dyni czy delektować się muffinką dyniową przy popołudniowej kawie.

DZIKA KUCHNIA

Na terenie JuraParku będą przygotowane ogniska, na których będzie można upiec kiełbaskę i spróbować pieczonych ziemniaków w różnych wariantach. A smakoszy dań jednogarnkowych zapraszamy na Żarcie z Gara.

Do zobaczenia w Krasiejowie!

Powrót