Wycieczki szkolne jednodniowe - JuraPark Krasiejów

Wycieczki szkolne jednodniowe

Szkoła nie przypadkiem kojarzy się wszystkim z nauką. Ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania. W jej murach zawierają się przyjaźnie. Dlatego poranne wstawanie i codzienny marsz do szkoły nie musi być wyłącznie przykrym obowiązkiem. Poza tym już od dawna lekcje i zajęcia szkolne odbywają się także poza terenem szkoły. Czekają na nie uczniowie i nauczyciele mogący spróbować czegoś nowego oraz wyrwać się z ram monotonii.

Ciekawym sposobem na urozmaicenie roku szkolnego jest udanie się na jednodniową wycieczkę szkolną. To dobra propozycja dla młodszych dzieci, które są za małe, by przebywać dłużej z dala od domu, a także starszych – które mają też inne, pozaszkolne obowiązki. Takie krótsze wycieczki z reguły organizowane są blisko szkoły, żeby jak najwięcej czasu spędzić w miejscu docelowym. Dlatego mają charakter lokalny, rzadko wykraczając poza dany region.

Wycieczki szkolne jednodniowe: Śląsk

Każda kraina geograficzna w Polsce ma obszary chętnie odwiedzane przez wycieczki szkolne. Nie inaczej jest w subregionie Śląska, czyli Opolszczyźnie. Niedaleko jej stolicy, czyli Opola, w Krasiejowie znajduje się Park Dinozaurów, do którego serdecznie zapraszamy opiekunów z uczniami. Jest o nim głośno w całej Polsce, zresztą przyciąga gości także z dalszych zakątków kraju. Liczne atrakcje są przystosowane i do młodszych, i do starszych dzieci czy młodzieży. Zapewne i dorośli nie zaznają nudy.

Nauka jest najlepiej przyswajalna, kiedy jest połączona z rozrywką. I tak też jest z odwiedzinami JuraParku. Odwiedzający w przystępnej formie – z udziałem przewodników, odwiedzając pawilon paleontologiczny – zdobędą wiedzę o wymarłych stworzeniach (również przodkach dinozaurów), ewolucji czy pracach wykopaliskowych.

 

ORGANIZUJEMY

Kamera na żywo